Észak-Amerika indián dizájnerei
A divatsztoriban is szerepel Bethany Yellowtail és az általa alapított B.Yellowtail Collective, amely az indián dizájnerek platformja. Varjú és sájen gyökereit hivatott megmutatni a világnak nevét viselő márkájával a tervezőnő, amelyet 2014-ben indított el miután számos divatmárkánál kellő tapasztalatot szerzett. A kollektíva kínálatában gyöngyös mokaszinoktól a tollas fülbevalókon keresztül a patchwork-darabokig számos kincset találunk, amelyek megvásárlásával a bennszülött közösséget támogatjuk.
Afrikai színpompás kreátorai
A „fekete kontinens” divat- és dizájnszcénája fénysebességre kapcsolt az elmúlt időszakban. Ennek egyik gyönyörű példája az őket egyesítő Industrie Africa, amely Afrika első, digitális showroom-ja. Rendkívül izgalmas a tervezőkön keresztül látni, miképpen interpretálják egy modern, kortárs formába az adott régiót, országot jellemző színeket, mintákat és technikákat. Ha csak néhány nevet szeretnék kiragadni, mindenképpen nézzétek meg a Dél-afrikai MaXhosa mintaorgiában bővelkedő darabjait és a Rich Mnisi férfikollekcióit, aki bátran kísérletezik kötéssel. Az egyiptomi Jude Benhalim és a szintén Dél-afrikai Pichulik ékszereit is érdemes megnézni – utóbbi márka előszeretettel nyúl szokatlan alapanyagokhoz. Hogy mi a közös nagyjából minden alkotóban? A fenntarthatóságra való törekvés!
Dél-Amerika
Brazília divattehetségeit hivatott támogatni és prezentálni a Casa de Criadores, amely már 20 éve a feltörekvő, helyi tehetségek egyik legfontosabb platformja. Az egyik személye kedvencünk Heloisa Faria: a dizájner amellett, hogy elkötelezett „újrafelhasználó” és a körkörös gazdaság is fontos számára, rendkívül látványos kreációi vannak. Színes vidám, dinamikus – mint Brazília! A kolumbiai Johanna Ortiz pedig a természetközeliséget, a latin ritmust, a tánc és a formák dinamikáját (A dizájner Cali-ról származik, amit a salsa fővárosának is neveznek) egyesíti a divattal kollekcióiban – nem csoda, hogy már a nagy nevek között tartják számon.