Katalin hercegné ragyogó visszatérése Ascotba: ezzel együtt a sárga lett a nyár legkirályabb színe

2026. június 18.
Katalin hercegné két év kihagyás után hozta el a napsütést a Royal Ascotba, amikor tegnap élénksárga ruhában, valóságos hercegnőként tündökölve megérkezett Vilmos herceg oldalán a versenyekre. Ráadásul a sárga egyértelműen a nyár legmenőbb színe lett!
Vilmos herceg és Katalin hercegné egy hintóban Ascotban

Két év kihagyás után – a rákkezelése miatt – Katalin hercegné visszatért a brit versenynaptár ékkövének számító Royal Ascot lovasversenyre. A rangos fesztivál divatjáról éppoly híres, mint versenyeiről. A fesztivált Anna királynő alapította 1711-ben, miután Ascotot ideális helynek nyilvánította a „királyoknak való lovak” számára, és mára jelentős társadalmi eseménnyé, valamint sportlátványossággá vált.

Töltsük ki a kvízt a brit királyi családról!

Ha figyelmesen elolvastad a híreket a brit királyi család egyes tagjaival kapcsolatban, biztosan nem okoz gondot a kvíz kitöltése sem. Tíz kérdésre kell válaszolnod a brit királyi családdal kapcsolatban. Mindegyiknél három lehetőség közül kell kiválasztanod azt, amelyik szerinted a helyes. Hány pontod lesz végül a kvízen?

 

A 44 éves Katalin hercegné és Vilmos herceg csatlakozott a királyi család hintós menetéhez, miközben a király és a királyné mögött haladtak. A leendő királyné természetesen mindenkit elvarázsolt már a puszta jelenlétével és persze a kifinomult ízlésével és stílusával – ahogy mindig! A 40 év felettiek is bátran inspirálódhatnak ruhatárából.

1095 fontos (kb. 443.579 Ft) nárciszsárga ruhája a Roksanda márkától származik, Katalin hercegné pedig Jane Taylor Millinery kalapjával párosította, míg Vilmos herceg sárga virágokat tűzött a hajtókájára, hogy kiegészítse felesége öltözékét. 

Katalin hercegné sárga ruhában Ascotban

Katalin hercegné sárga ruhában Ascotban

Katalin hercegné az újrahasznosított divat hírnöke

Ez a harmadik alkalom, hogy Katalin hercegné felvette ezt a mesés sárga ruhát. Korábban egy jamaicai állami látogatáson és a 2022-es wimbledoni bajnokságon viselte. 

A háromgyermekes Katalin hercegné egy elefántcsont színű szatén kistáskát viselt Anya Hindmarch-tól és egy krémszínű Gianvito Rossi velúrcipőben jelent meg Ascotban. Öltözékében érzelmes részletek is voltak, mint például a néhai Erzsébet királynő gyönyörű gyémánt fülbevalói és Diana hercegnő háromszálas gyöngy nyaklánca. Egy májusi kerti partin is büszkén viselte az ékszereiket, mikor Vilmos herceggel kerti partit rendeztek a londoni Buckingham-palotában III. Károly király nevében.

Katalin hercegné legutóbb 2023-ban járt Ascotban, akkor a leendő királynő egy híresen paradicsomvörös Alexander McQueen ruhát viselt.

Mindenesetre Katalin hercegné boldognak tűnt, hogy visszatért a windsori birtokra, és élvezte a többi királyi családtag társaságát. 

A sárga mellett a kék is tökéletes választás a nyárra

Katalin hercegné pár nappal ezelőtt azt is megmutatta, hogy a világoskék is lehet a nyár színe. Egy Catherine Walker kosztümruhában érkezett a szombati Trooping the Colour ünnepségre, amely feltűnően emlékeztetett Diana hercegné egyik legismertebb Catherine Walker-szettjére, amelyet Diana 1987-ben viselt az első húsvéti istentiszteleten.

Katalin az idei ünnepségen a ruhát egy hozzá illő Philip Treacy kalappal, az Ír Gárda brosstűjével, valamint Cassandra Goad gyöngyös virágmintás fülbevalóival egészítette ki. Ugyanezt az ékszert korábban a canterbury érsek beiktatásán is viselte, de először 2018-ban, legkisebb fia, Lajos herceg keresztelőjén mutatta meg nyilvánosan.

Forrás: Daily Mail, Fotók: Getty Images

Ajánlott videó