Élővilágkvíz: csak az emberek 3 százaléka tud 7 kérdésre helyesen válaszolni

2025. január 03.
Izgalmas kérdések, felettébb különös teremtmények és tények, amiket már az iskolában is tanultunk az élővilággal kapcsolatban. De vajon egy élővilágkvízben fel tudjuk idézni ezeket annyira, hogy helyesen válaszoljunk? Csak a legokosabbaknak sikerülhet!
Élővilág kvíz
  • A legújabb élővilágkvíz kérdéseire csak a legügyesebbek tudnak helyesen válaszolni.
  • Tornáztassuk meg az agyunkat az élővilágkvízzel, idézzük fel az iskolában tanultakat!
  • Hány jó válaszunk lesz végül a legújabb élővilágkvízben?

Az élővilágkvíz mindig tele van izgalmas tényekkel. A legtöbb kérdésre tudnunk kell válaszolni kapásból is, hiszen benne vannak az iskolai tananyagban. De vajon fel tudjuk idézni annyira a réges-rég tanultakat, hogy a legjobbak között legyünk az élővilágkvízben? Hány természettel, állatokkal, növényekkel és biológiával kapcsolatos kérdésre tudunk jól válaszolni?

2024 legújabb felfedezései az élővilágban

Az élővilágkvízben még nem szerepelnek a 2024-es legújabb felfedezések. Egészen izgalmas új élőlényekre bukkantak a tudósok ismét, még mindig vannak szép számmal olyan fajok, amelyek megismerésre várnak.

  1. Halszagú gomba: 2024-ben bukkantak rá a Russula neopascua nevű gombafajra az amerikai államok, Colorado és Montana hegyeiben. Csoda, hogy eddig senki sem figyelt fel a gomba húsának átható halszagára, és eddig nem azonosították.
  2. Vámpírsün: öt új puha tüskéjű (tehát már inkább bundás) sünfajt is találtak 2024-ben. Ezek közül a legkülönösebb minden kétséget kizáróan a vámpírsün, amit Hylomys maxinak neveztek el. Vietnámban fedezték fel az új sünfajt, és nevét a szájában található tüskeszerű fogakról kapta.
  3. Szellempálma: Borneó szigetén fedezték fel azt a rattanfajt, melynél a levelek belső fele fehér. Erről kapta a hantu nevet, ami a helyiek nyelvén szellemet jelent.
  4. Krokodilgőte: a neve ellenére igen félénk teremtés ez a kétéltű. Csak kinézetre hasonlít a krokodilra, ám a lábujjainak vége olyan, mintha narancssárgára lakkozta volna körmeit. Vietnámban, a Kolia-hegységben fedezték fel, Cao Bang tartományban. Latin neve Tylototriton koliaen, a farm után, ahol rábukkantak az új fajra.
  5. Kalózpók: a Brit Tengerentúli Tartomány, St. Helena erdeiben bukkantak rá arra az Ero lizaenek elnevezett pókfajra, amely más pókok hálóját foglalja el. Természetesen a korábbi lakókat nem hagyja életben.

Töltsük ki az élővilágkvízt!

Itt az ideje, hogy próbára tegyük magunkat a legújabb élővilágkvízzel. Tíz kérdésre kell válaszolnunk, mindegyik után három-három lehetőség közül kell azt kiválasztanunk, amelyik szerintünk a helyes. Végül meglesz a hét jó válasz az élővilágkvízen?

A legújabb élővilág kvízen eléred a 7 pontot?

Élővilág kvíz

Bővelkedik különlegességekben a minket körülvevő élővilág. De vajon az ezekkel kapcsolatos kvízkérdésekre tudunk válaszolni? Hány jó válaszunk lesz?

Fotó: Getty Images, Unsplash