Igor Mojszejev nevét a róla elnevezett stílus tette ismertté, amelyet a különböző népek táncai és a hagyományos balett elemek ötvözésével alakított ki. A Moszkvai Nagyszínház stúdiója után 1924-ben már a Bolsojban táncolt, majd a húszas-harmincas években gyalog és lóháton bejárta az országot, ismerkedett a különböző népek táncaival, gyűjtötte az élményeket és motívumokat.
Mojszejev sokat küzdött a „felkent” szakértőkkel, hogy érvényesíthesse elképzelését – a cselekményesség erőteljes kifejezését a táncban, továbbá a néptánc és az akadémikus balett elemeinek ötvözését -, de táncosaival is, amíg kialakította saját stílusukat. Első műsoruk, „A Szovjetunió népeinek tánca” azonnal ismertté tette őket. Később következtek a cselekményes balettek, az eltáncolt életképek.
Az egyedülálló műfaj, a szcenikus néptánc sok gyötrelmes munka során alakult ki. Különleges képességű és képzettségű táncosokra volt szükség hozzá, és az utánpótlás biztosítására 1943-ban az együttes táncstúdiót alakított. Az együttesbe kerülni rang volt, Mojszejev maga válogatott a jelentkezők között, nagy hangsúlyt fektetve az alkalmasságra, tehetségre, s a lányok esetében a szépségre is.
Igor Mojszejev művészetét számos rangos kitüntetéssel díjazták. 2007 novemberében halt meg 101 évesen, de a társulat azóta is világszerte aratja sikereit.
A mintegy 300 műsort színpadra vitt társulat egyedülálló stílusa olyan, azóta világhírnévre szert tett táncművész munkásságára volt hatással, mint Michael Flatley, vagy a török Mustafa Erdogan. Az együttes több mint hatvan országban járt már és több mint százhatvan külföldi turnét tudhat maga mögött. Budapesten 1946 óta tizenhárom alkalommal szerepelt nagy sikerrel, legutóbb 2012-ben.
A társulat előadása december 7-én Miskolcon, 9-én Szegeden, 10-én Szombathelyen, 11-én Veszprémben, valamint két alkalommal, 6-án és 8-án Budapesten az Erkel Színházban látható.