Kashink
Ha Párizsban sétálva furcsa, színes férfifejek néznek vissza ránk négy szemükkela falakról, szinte biztosak lehetünk benne, hogy Kashink munkáit láthatjuk. A művész még kislányként esett szerelembe a képregényekkel, ezért is választotta magának a Kashink nevet, ami egy onomatopoetikus szó, azaz a képregényekből jól ismert, hangutánzó ige.
Miss Van
A francia származású, jelenleg Barcelonában élő művész falfestményein általában barokkos környezetben jelennek meg állatmaszkot viselő, gyöngyosrokba és bundákba bujtatott nőalakok. Ezek a nők az igazi femme fatale-ok stílusát idézik meg: egyszerre csábítóak és veszélyesek.
Clare Rojas
Az egyébként képzőművészként tevékenykedő Rojas képein elsősorban a klasszikus népmesékben leosztott nemi szerepeket kérdőjelezi meg, de mostanában inkább az absztrakt stílus felé fordult.
Lady Pink
A feminista művész, Lady Pink már 21 évesen önálló kiállítással büszkélkedhetett, és sokáig egyeduralkodó volt a női street art művészek között. „Az öklünkkel és a bátorságunkkal védjük meg a műalkoktásainkat.” – nyilatkozta a Brooklyni Művészeti Múzeumnak „Ha a férfiak tiszteletlenek veled, meg kell leckéztetned őket, különben keresztülsétálnak rajtad.”
Maya Hayuk
Geometrikus formák és szédítő színek jellemzik Maya Hayuk pszichedelikus falfestményeit. Maya gyermekkori inspirációi a nagyszülei voltak: „Gyerekként a nagyszüleim megtanítottak hímezni, gyakran festettünk tojást, vagy batikoltunk. Azt hiszem ez volt először komoly hatással rám: nem csupán biztos kézre és kitartásra tanított, de a geometrikus formák szeretete is innen ered.”
Olek
A lengyel származású New Yorkban élő Olek nem festékszóróval díszíti a köztereket, hanem pihepuha fonálba öltözteti az utcán szembejövő tárgyakat és épületelemeket. Számára nagyon fontos, hogy a műveinek üzenete legyen, épp ezért gyakran bukkan elő a politika vagy a közélet kritikája kötéseinek szálai közül: „Számomra fontos, hogy a műalkotásaim két szinten működjenek: a vizuálisan és konceptuálisan egyaránt.”
Lady Aiko
Pop art és a tradícionális japán művészet motívumai keverednek Lady Aiko munkáiban, akárcsak személyiségében, hiszen a japán származású lány jelenleg New Yorkban alkot.
Faith47
Faith47 egy dél-afrikai művész, akinek lenyűgöző munkáit a spiritualitás határozza meg. „Semmi sem tart örökké… a szél vagy a nap előbb-utóbb eltűnteti a munkáimat, vagy leszedik őket. Csak egy villanás, amit talán egyesek meglátnak.” – mesélt a művész falfestményeiről
Shamsia Hassani
Hassani az egyik az első női graffiti művészeknek Afganisztánban, akik ráadásul nem félnek olyan elemeket felhasználni műveikhez, mint a tradícionális muzulmán női viselet, a burka. Hassani művészetével az afgán nők helyzetére szeretni felhívni a figyelmet: „Azt hiszem sokan vannak, akik elfelejtették, milyen tragédiákkal kellett szembenézniük az afgán nőknek. Én arra használom a festményeimet, hogy emlékeztessem az embereket. Szeretném kiemelni ezt a társadalmi problémát azzal, hogy burkában ábrázolom a nőket.”
Alice Mizrahi
A new york-i Mizrahi főként energikus és érzelmekben gazdag női portrékkal díszíti a város falait. Egyébként ő az egyik alapítótagja a Younite-ot, a női street art művészeket összefogó fórumot is. Művészetéről azt vallja, hogy az önkifejezés a legfontosabb: „Mindegy, hogy a festményeim a falakon, vagy a vásznon vannak, mindegyik én vagyok. Szeretem kifejezni magam, és jól érezni magam közben, nem szeretem a címkéket.”