A kutyakozmetikus az egyik legismertebb és legkeresettebb kutyás szakma, tapasztalt, ügyes kezű szakemberekre óriási az igény, Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban különösen. Feladatuk a kutya szakszerű kozmetikai és egyéb ápolási teendőinek ellátása ás a tevékenységhez kapcsolódó szakmai tanácsadás. (Arra is érdemes felkészülni, hogy a kutyakozmetikus „ügyfelei” közé macskák, görények és egyéb négylábú családtagok is tartoznak…) A tanfolyamokon kutyakozmetikai vállalkozás megteremtése és működtetése mellett az állatvédelmi, munkavédelmi és más jogszabályi előírások ismeretét is el kell sajátítani.
(Fotó: Profimedia – Red Dot)
A kutyakiképző tanfolyam rengeteg gazdinak segíthet!
Ha ez nem a te világod, de kutyákkal szeretnél dolgozni, érdemes megfontolni egy kutyakiképző tanfolyamot. Amellett, hogy végre megtaníthatod az alapvető engedelmességi, ügyességi feladatokra a házi kedvenced (ha eddig nem történt meg), rengeteg gazdinak segíthetsz a kutyájuk nevelésében, a kommunikáció megkönnyítésében, és abban, hogy a négylábú családtag minél hamarabb hozzászokjon a városi közlekedéshez, utazáshoz, stb.
A habilitációs kutyák speciálisan képzett, terápiás kutyák, amelyek fejlesztő terápiás foglalkozások keretében, a terapeutával hatékonyan együttműködve segítik a részvevők gyógyulását, felépülését. Trénerük a leendő terápiás kutyákat és felvezetőiket készíti fel a speciális foglalkozásokon való szakszerű részvételre.
„Nincs kutyám, hogyan gyakoroljak?”
Ez nem akadály! A FOCUS Oktatóközpont például a REX Alapítvánnyal működik együtt. Lázár Imre, az intézmény vezetője szerint a kutyakozmetikus az egyik legnépszerűbb képzés, a gyakorlati ismereteket egy szépségszalon-lánc üzleteiben szerzik meg a tanfolyam résztvevői, a kutyák egy része pedig a menhelyről érkezik. „Így segítünk is a nehéz sorsú állatokon, egy ápolt és nevelt kutyát sokkal többen fogadnak örökbe” – teszi hozzá. Természetesen senkit sem szeretnénk azzal áltatni, hogy a viszonylag rövid tanfolyamokon el lehet sajátítani a kutyás szakmák minden fogását. A tanulás a vizsga után is folytatódik a gyakorlatban. Érdemes felkészült szakemberek mellett elmélyíteni a gyakorlati tudást, és folyamatosan képezni magad. Mindez nem teher, hanem öröm lesz, ha szívesen foglalkozol hivatásszerűen a házi kedvencekkel!