Áron számára mindig is a színház és a színpad jelentette az igazi otthont, de 2023-ban új terepre merészkedett: elindította saját TikTok-csatornáját, ahol ismert dalok szövegeit adja elő verses formában. Egyedi előadásmódja, amely egyszerre humoros és művészi, gyorsan elnyerte a követői tetszését, és rövid időn belül a platform egyik legkülönlegesebb tartalomgyártójává vált.
Mikor indult a TikTok-csatornád?
Először egy YouTube-csatornát indítottam, valamikor 2022 környékén, ahol komoly verseket mondtam, például József Attilát. A versek nemcsak klasszikusok voltak, hanem egy kicsit át is dolgoztam őket. Aztán egy nap véletlenül elmondtam egy dalszöveget, természetesen még arc nélkül. Később, egy komment hatására, egy Valmar-dalt készítettem el arc nélkül, és ezt feltettem. Erre meg is kaptam az első pozitív visszajelzéseket. Utána keresett meg egy színész kollégám, Derzsi Gyuri a Madách Színházból, hogy csináljak TikTok-csatornát. Akkoriban még nem volt TikTokom, ezért azt mondta, hogy csináljak magamnak. Mivel egy dalszöveges projektben dolgoztam, úgy döntöttem, megpróbálok magamnak egy felvételt készíteni. Az, hogy fekete-fehér lett, teljesen véletlen volt, mikor válogattam a szűrők között, ez tetszett meg. Az első videó olyan jól sikerült, hogy nem tudtam abbahagyni, és aztán ez így tovább nőtt. A TikTok-csatornám hivatalosan 2023-ban indult, tehát idén már második éve.
Hogyan alakult ki a dalszöveg-szavalás?
A dalszöveg-szavalás igazából a humoros oldalról indult. Amikor a Hip-Hop Boys dalát szavaltam el, az egész úgy tűnt, mintha egy vicces ötlet lenne, és annyira megtetszett, hogy folytattam. Ezután jöttek a következő dalok, és szép lassan berobbant az egész. Mivel mindig is szerettem a verseket, a dalszövegek és a versek rendkívül jól összeegyeztethetők, különösen, ha egy kis humorral bolondítom meg őket.
Jelenleg a Madách Színházban játszol a Fantomban és A tizenötödik című darabban. Hogyan fér meg a komoly szerepek mellett a tiktokos humoroskodás?
A TikTok rengeteg új ismertséget hozott, de egyébként sok évet töltöttem már a színpadon. 22 éve vagyok színész, és rengeteg szerepet játszottam. Körülbelül 80 szerepen vagyok túl, és 50-nél is több főszerepet kaptam. Az emberek azonban a TikTok miatt kezdtek el igazán ismerni. A Madách Színházban a Fantomban és A tizenötödik című darabban is szerepelek, és ott a közönség néha meglepődik, amikor színpadon látják a komolyabb szerepeimet, hiszen a videók miatt más oldalamat ismerik. Az élő előadásaim után sokan írják, hogy mennyire meglepődtek, hogy más a stílusom színpadon, mint a tartalmaimban.
Hogyan választod ki, hogy milyen dalszövegeket dolgozol fel a videóidhoz?
Nagyon sok inspiráció érkezik különböző helyekről. A családom, a barátaim, a rádió, a tévé, és természetesen a követők. Rengetegen küldenek javaslatokat, amiket egy „mindentudó füzetben” gyűjtök össze. Egy napot áldozok arra, hogy kiválogatom a dalokat, és azokat, amelyek igazán felkeltik az érdeklődésemet, elkezdem próbálgatni. Az igazán nagy kihívás az, hogy a külföldi dalokat lefordítom, próbálom a lehető legjobban feldolgozni.
Milyen mértékben veszel részt az utómunkákban?
Az egész folyamatot egyedül csinálom. A kutatás, az ötletek gyűjtése, a felvétel, a vágás, a posztolás – mindent én csinálok. A menedzsmentem segít a harmadik részében, a fellépések szervezésében és az adminisztrációban. De a kreatív folyamat minden szakaszát én végzem, mert ez az, amit a legjobban élvezek.
Mi a célod a jövőben? Hogyan látod tovább a TikTok-csatornát és a színpadi munkát?
Nagyon sokszínű vagyok, és ez tükröződik a jövőbeli terveimben is. Az önálló estem, a „Vers mindenáron” című műsor, rengeteg különböző műfajt ötvöz, így van benne opera, operett, könnyű műfaj, stand-up, improvizáció, és természetesen dalszövegek is. Ezt a sokszínűséget szeretném továbbra is képviselni és kiaknázni. A TikTokomat nem szeretném trendekhez igazítani, inkább a tartalomra helyezem a hangsúlyt. Az a célom, hogy a videóim szórakoztatóak, mégis értékesek legyenek.

Áron és szerzőnk, Bárdossy Adrienn
El tudnád képzelni, hogy a tiktokos világod egy tévéműsorrá nője ki magát?
Igen, el tudnám képzelni. Az improvizáció az egyik erősségem, és úgy érzem, hogy ha egy tévéműsorban kellene improvizálnom, nagyon szórakoztató műsort lehetne létrehozni. Sokan nem tudják, hogy a TikTok-videóim nagy része is improvizáció, és a színpadon is hasonlóan működöm. Ez egy olyan képesség, ami nagy előnyt jelenthet egy tévés műsorban.
Mik a visszajelzések a magyar előadóktól, akiknek a dalait elszavaltad?
Nagyon sok zenész, mint például Korda Gyuri bácsi, Fluor Tomi, Bye Alex vagy Tóth Andi már megköszönték a videóimat. Voltak olyanok is, akik kérték, hogy dolgozzam fel a dalaikat. Meglepetés volt számomra, hogy ilyen nagy nevek is reagálnak a videóimra, hiszen nem voltam biztos benne, hogy fogják értékelni a humoros feldolgozásokat.
Mi a személyes kedvenced a videóid közül?
Általában az a videó, amit épp csinálok, a legkedvesebb számomra. De most például a Macarena-feldolgozásom nagyon tetszik, és a Tankcsapda Mennyország tourist című dala is egy mérföldkő volt számomra.
Mi a célod a művészeti és edukációs szempontból? Van valamilyen tudatosság a tartalmaidban?
Először nem igazán volt tudatosság, de sok visszajelzésből rájöttem, hogy amit csinálok, az nemcsak szórakoztató, hanem tanulságos is. Kaptam olyan üzenetet, hogy egy óvodapedagógus a tanításban példaként hozott engem, hogyan kell verset mondani, artikulálni. Ezt igazán meglepőnek és megtisztelőnek tartom. Ugyanakkor az alapvető célom továbbra is az, hogy szórakoztassak.
Ha nem lenne lehetőséged színészettel foglalkozni, mivel töltenéd az időd?
Valószínűleg valamilyen alkotótevékenységgel foglalkoznék. Érdekelne például az építészet, mert mindig is vonzottak az alkotás folyamatainak különböző formái.
Szerző: Bárdossy Adrienn Fotó: Szalontai Zoltán