„Hihetetlen időutazás volt számomra a Hadik forgatása. A keszthelyi kastélyban rögzítettük a jeleneteimet meseszép környezetben, fenséges külsőt kölcsönző kosztümökben, szoros fűzőbe kötve, kipúderezve, paróka alatt valóban úgy éreztem magam, mint egy királynő. A hiteles szerepformálás ugyanakkor komoly koncentrációt, fegyelmezettséget igényelt, ahol az összes pillantásnak, gesztusnak jelentősége volt. Feszes menetrendet követtünk. Egy egész héten át, napi 12 órán keresztül dolgoztunk” – elevenítette fel a forgatási emlékeit a színésznő, aki hozzátette, hogy tökéletesen tudott azonosulni a karakterével. Szerinte Mária Terézia, korát megelőzve, a XXI. századi nőtípust testesítette meg a maga idejében, aki anya volt, uralkodó és ezek mellett rengeteg mással is foglalkozott. A film pedig azért különösen érdekes még, mert betekintést enged az uralkodó és legkedvesebb huszárja, Hadik András lojalitásra épülő, bensőséges kapcsolatába is.
Az ütközetekkel, fogolyszöktetéssel, ostrommal, kard- és pisztolypárbajokkal kísért film nem csupán pergő akciókban bővelkedik, hanem egyedülálló módon 64 szöveges szerepet játszó színészt is felvonultat. A Mária Teréziát megformáló Horváth Lili mellett a főhőst Trill Zsolt, a további szerepeket pedig Molnár Áron, Szalma Tamás, Szabó Győző, László Zsolt, Julia Jukobowska valamint Sághy Tamás, Bordán Lili, Reviczky Gábor, Lábodi Ádám, Forgács Péter, Sztárok Andrea, Hirtling István, Mucsi Zoltán, illetve Tordy Géza, Körtvélyessy Zsolt, Kovács Lajos és Derzsi János alakítják.
A Hadik a Nemzeti Filmintézet támogatásával a B&L Line gyártásában készült, producere Nagy Endre (56 csepp vér, A rózsa éneke). Rendezője Szikora János neves színházi és filmrendező (Kaméliás hölgy, Ítélet és kegyelem), technikai rendezője Dyga Zsombor (Aranyélet, Köntörfalak), akciórendezője Gulyás Kiss Zoltán. A film operatőre Győri Márk, korosztálya kiemelkedő művésze (Víkend, Varga Katalin balladája, Hétköznapi kudarcok).
További információt a filmről a Facebook-eseménynél találhatunk.
Fotó: Takács Gergely