A város több kerülete részt vesz a fesztiválon, és számos kísérőrendezvénynek ad otthont, ilyen többek között: a Brera design negyed, az Isola Design negyed, ami a városközponttól északra található.
Az Isola a regeneráció témakörével foglalkozik, és a fenntarthatóság témakörét állította az Isola Design Fesztivál középpontjába. A kiállított alkotások mintegy felhívásként jelentek meg a változás láncreakciójának elindítására. Mind a nézőket, mind pedig a kreatív szakembereket egy újfajta gondolkodásra, regenerálásra ösztönözte azáltal, hogy olyan tervezőket és tervezőstúdiókat gyűjtött össze, akiknek közös küldetése, hogy a fenntarthatóságon túlmutatva valóban történjen valami. Szlogenjük: Nothing Happens if Nothing Happens.
Az Isola Design az első olyan digitális platform, amely a feltörekvő nemzetközi tervezőknek és független tervezőirodáknak szól, és az innovációra, a fenntarthatóságra és a bioanyagokra összpontosít.
Az avantgárd dizájnt szimbolizáló kerületben, Milánó új sziluettjének – a Bosco Verticale és a Piazza Gae Aulenti felhőkarcolóinak – árnyékában és történelmi utcahálózatában több mint 40 eseményre került sor, köztük kiállításokra, installációkra, rendezvényekre és egy beszélgetéssorozatra is. Több mint 300 nemzetközi tervező, kurátor, formatervező stúdió és gyártó töltötte meg az innovációnak szentelt hetet, amelynek középpontjában a „Semmi sem történik, ha semmi sem történik” üzenet állt. Inspirációul az ökológiai érzékenység szolgált.
Ez volt a hetedik kiadása az Isola Design Fesztiválnak, amelyet az Isola Design (médiapartnere a La casa in ordine), a design fizikai és digitális platformja szervez, amely egyben a tekintélyes Isola Design Awards mozgatórugója is. A fesztivál alatt az érdeklődők itt fedezhették fel a design legfuturisztikusabb jövőjét.
Idén különlegességnek számított, hogy egy fiatal magyar művész, Papp Anett textiltervező is kiállított az eseményen. A tervező fő érdeklődési területei az élő anyagokkal készült textilszerkezetek és az élő, növekvő design. Szakmai munkásságának célja egy olyan protokoll kidolgozása, amely az önkifejezést és az önmintázó technikákat ösztönzi a növényi anyagok mentén, ahogyan az a természetben is létrejön.
A kutatás és az ebből származó munkák olyan kísérleti anyagegyüttesek, amelyek a növényi anyagok és szerves rendszerek strukturáló jövőjét vizsgálják, hogy bővítsék a textíliákról való gondolkodás lehetséges fogalmi körét. Mint ilyen, a kutatás egy dinamikus rendszer élő erőit és az ebből eredő fejlődő anyagszerűségeket vizsgálja, ahelyett, hogy egyszerűen egy előre meghatározott formulát tervezne a forma és a funkció korlátozására és alakítására. Az anyag alapja az élő növény. Tehát nemcsak a nyersanyag, hanem maga a növény is társalkotó.
Anett kiállított munkáiról további fotókat ide kattintva láthatunk: Naturing (isola.design)
Szerző: Szilágyi-Csüllög Mónika