Tényleg megtörténik? Károly király békejobbot nyújtott Harrynek, elkezdődtek a titkos tárgyalások a család újraegyesítéséről

2025. július 14.
Titkos békecsúcsot tartottak Londonban III. Károly király és Harry herceg bizalmasai – ez az első jele annak, hogy a királyi család és a sussexi pár között megindulhat a közeledés.
Károly király és Harry herceg közötti titkos béketárgyalás

Úgy tűnik, végre megtört a jég a királyi családban: titkos békecsúcsot tartottak III. Károly király és Harry herceg stábjai Londonban. A találkozó nem csupán szimbolikus gesztus, hanem az első konkrét lépés lehet afelé, hogy helyreálljon a kapcsolat a sussexi hercegi pár és a brit királyi család között.

A Mail on Sunday értesülései szerint a múlt heti egyeztetés egy „közeledési folyamat” nyitánya volt, amelynek célja a családi viszály elsimítása. A megbeszélés helyszínéül egy magánklub szolgált, amelynek maga a király a fővédnöke.

Harry herceg és Károly király emberei vettek részt rajta

Hogy ki tette meg az első lépést – a király vagy Harry –, azt egyelőre homály fedi, de források szerint egyértelmű jele annak, hogy mindkét fél kész a változásra. „Most először nyílt meg a kommunikációs csatorna évek óta” – mondta egy bennfentes. „Nem volt hivatalos napirend, csak egy ital melletti kötetlen beszélgetés, ahol mindkét fél megoszthatta a gondolatait.”

Harryt a Los Angelesből érkező Meredith Maines képviselte, aki a sussexi háztartás kommunikációs igazgatója. Vele tartott Liam Maguire, Harry brit PR-osa is. A királyi oldalt Tobyn Andreae kommunikációs titkár képviselte. A találkozót a Royal Over-Seas League klub teraszán tartották, néhány perc sétára Károly londoni rezidenciájától, a Clarence House-tól.

Károly király is vágyik a békülésre

A trió előbb a klub napfényes teraszán beszélgetett, majd bent folytatták a diskurzust. Andreae egy ajándékkal érkezett – a 18. század óta a királyi családnak szállító Berry Bros & Rudd borászat termékével.

A találkozó szervezését Maines intézte, aki májusi BBC-interjújában már pedzegette Harry békülési szándékát. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy édesapja „nem beszél vele a biztonsági ügyek miatt”. A feszültség tovább fokozódott, amikor Harry arról beszélt: Károly könnyedén megoldhatta volna azt, hogy fia újra rendőri védelemben részesüljön az Egyesült Királyságban.

Mindezek ellenére Károly továbbra is reménykedik abban, hogy közeledhet fia felé, és végre személyes kapcsolatot alakíthat ki unokáival, Archie herceggel és Lilibet hercegnővel is.

Már nem csak Harry. hanem Károly is vágyik a békülésre

Már nem csak Harry. hanem Károly is vágyik a békülésre

A háttérben dolgozó emberek

Maines egyébként nemcsak kommunikációs vezetőként dolgozik Harry mellett, hanem ő vezeti a Montecitóban működő sussexi „királyi háztartást” is. Ez az új struktúra a Kensington-palotabeli, korábbi hivatali rend mintájára épült fel. Maines korábban a Google-nél és több techcégnél is dolgozott, jelenleg nyolcfős csapatot irányít Meghanék 15 millió fontos kaliforniai otthonából.

Ő felel a With Love, Meghan Netflix-műsor, valamint Meghan As Ever életmódmárkájának kommunikációjáért is. Liam Maguire, aki korábban a hadseregben szolgált, régóta dolgozik Harry Invictus Games nevű, sérült katonákat támogató projektjein is.

Régi sérelmek, új remények

A Windsorok közti törésvonal a 2020-as év után mélyült el, amikor Harry és Meghan Kaliforniába költöztek, majd az Oprah Winfrey-nek adott botrányos interjúban súlyos vádakat fogalmaztak meg a királyi család ellen – többek közt rasszizmusról, elutasításról és lelki válságról beszéltek. Később Harry memoárja, a Tartalék újabb részletekkel borzolta a kedélyeket, többek között azzal, hogy állítólag testvérével, Vilmos herceggel fizikai összetűzésbe keveredtek.

Harry májusban a BBC-nek adott interjújában már nyíltan elismerte: nem számít bocsánatra mindenkitől, de nagyon vágyik a békülésre. „Nincs értelme tovább harcolni” – mondta.

Harry herceg megtette az első lépést

A sussexi herceg múlt hónapban meghívta a királyi családot a 2027-es birminghami Invictus Games-re, amit sokan úgy értelmeznek, mint egy újabb lépést a hazatérés felé. Ugyanakkor továbbra is nyitott kérdés, hogyan oldódik meg a biztonsági védelem ügye – Harry szerint apja áll az útjában annak, hogy újra rendőri védelmet kapjon a szigetországban.

Bár sem a Buckingham-palota, sem a Sussex-ház nem kommentálta a találkozót, úgy tűnik, a színfalak mögött megkezdődött a párbeszéd. 

Fotó: Getty Images Forrás: Daily Mail