Ez a jel azonnal leleplezi az alacsony intelligenciájú embert

2025. február 11.
Az alacsony intelligencia akkor is megmutatja magát, ha a személy igyekszik leplezni azt – mutatjuk, melyek azok a jelek, amelyek azonnal megmutatják, ha az illető nem olyan intelligens, mint amilyennek szeretné beállítani magát.
Ez a jel azonnal leleplezheti az alacsony intelligenciát, hiába titkolnák
  • Tévhit, hogy az intelligenciának a tudásunkhoz van köze – sokkal inkább a viselkedésünkben nyilvánul meg.
  • Az ügyes manipulátorok a felszínen talán elhitetik magukról, hogy intelligens emberek, vannak azonban jelek, melyek azonnal leleplezik az alacsony intelligenciát.
  • Mutatjuk, melyek azok a viselkedések, amelyek elárulhatják, ha alacsony intelligenciájú személlyel állunk szemben.

A felszínen viszonylag könnyű intelligensnek látszani. Felvenni egy sima, udvarias modort, lassan, megfontoltan beszélni, esetleg tenni néhány előzékenynek tűnő gesztust. Ez azonban csak a felszín. Az alacsony intelligencia valójában mindig leleplezi magát, ha alaposabban megnézzük az illető viselkedését.

Persze nem árt tudni, hogy mire érdemes figyelni, ha szeretnénk leleplezni a magát intelligensnek beállító, valójában azonban nagyon is alacsony intelligenciájú embert.

Mi is az az intelligencia?

Kezdetben jó, ha tisztázzuk, hogy mi is az az intelligencia. A köznapi értelemben az intelligenciát gyakran összekeverik a lexikális tudással, de itt valójában egészen más készségek összességére szoktunk gondolni. Az intelligencia a tudományos meghatározások szerint sokkal inkább a problémamegoldási készségeinket takarja, azt méri, mennyire tudunk jó döntéseket hozni, innovatívan gondolkodni, milyen a logikánk és az absztrakciós képességünk. 

Általában ide értjük azt is, hogyan viszonyulunk más emberekhez – ezt gyakran már az érzelmi vagy társas intelligencia fogalomkörébe soroljuk. Annyi biztos, hogy az intelligencia látványosan megnyilvánul a viselkedésünkben – épp ezért könnyű leleplezni, ha valaki alacsony intelligenciával bír.

Jelek, melyek azonnal leleplezik az alacsony intelligenciát

Az alábbi viselkedések viszonylag könnyen elárulják az alacsony intelligenciájú embert, még akkor is, ha az illető megpróbálja elhitetni magáról, hogy intelligens személy. Fontos, hogy ilyenkor nem egyszeri alkalmakról van szó – a viselkedésnek tipikusnak kell lennie ahhoz, hogy valóban alacsony intelligenciára utaljon.

1. Beszél, de nem hallgat

Lehet, hogy valaki hamar elbűvöl a szavaival, de legyünk óvatosak: ha kizárólag a saját hangját akarja hallani, az illető valószínűleg nem túl intelligens személy. Az emberi kapcsolatokban fontos az egyensúly, az intelligens ember pedig nemcsak beszélni, de hallgatni is jól tud. Az alacsony intelligencia egyik nyilvánvaló jele, hogy a személy nem kíváncsi a másikra, és valójában bizonytalan saját magával kapcsolatban – ezért próbálja állandóan uralni a társalgást.

2. Sokat dicsekednek

Természetesen nem baj, ha valaki büszke az érdemeire. De az állandó dicsekvés könnyen leleplezi az alacsony intelligenciájú személyt. Ez a viselkedés arra utal, hogy az illető folyamatosan bizonygatni akarja érdemeit, képességeit és eredményeit, esetleg ezáltal próbál a másik ember fölé magasodni. Az intelligens ember van annyira magabiztos, hogy ne legyen erre szüksége.

3. Végletesen felszínesek

Ha valaki szeretné bizonygatni, hogy intelligens ember, általában a látszatra próbál építeni. Öltözködésével, hanghordozásával, felszínes udvariassági gesztusokkal igyekszik leplezni, hogy valójában alacsony intelligenciával bír. Ezek a felszínes gesztusok azonban kizárólag róla szólnak, nincs mögöttük valódi mélység, ahogyan az őszinte kíváncsiság és érdeklődés is gyakran hiányzik az ilyen személyekből.

Az alacsony intelligenciájú személyek gyakran kizárólag a külső visszajelzések alapján próbálják építeni saját önbizalmukat, így nagyon fontos számukra a látszat – de közben egyáltalán nem fektetnek elég hangsúlyt az autentikus kapcsolatok kialakítására.

Forrás: YourTango Fotó: Getty Images


Életmód