- 1996-ban Svédországban megtiltották az Albin név egy változatának használatát a szülőknek.
- Azon nem csodálkozunk, hogy Új-Zélandon megtiltották, hogy a szülők Fishnek és Chipsnek nevezzék el ikergyerekeiket, így véve elejét annak, hogy a gúny céltáblái legyenek a gyerekek.
- Milyen hagyományos, Magyarországon gyakori női név tilos más országokban?
Sok szülő szeretné, ha a gyereke minél egyedibb nevet kapna. Sőt, sokan egyenesen arra vágynak, hogy senki más ne viselje azt a keresztnevet, amit gyereküknek adnak. De tovább merészkednének annál is, hogy egykor népszerű lányneveket és fiúneveket élesszenek újra, így kitalálnak újabb és újabb neveket, amik illeszkednek akár a legújabb névadási trendekbe.
A legtöbb országban van azonban olyan gát, ami elejét veszi annak, hogy a túl kreatív szülők teljesen elvetemült neveket adjanak a gyereküknek. Mutatjuk, melyek a legfurcsább keresztnevek a nagyvilágban, amiket betiltottak.
Teljes mértékben érthető, hogy ezeket a neveket betiltották
Fish and Chips
Valószínűleg ugyanaz járhatott azoknak az új-zélandi szülőknek a fejében, mint azoknak a magyar társaiknak, akik Kolbász nevet akartak adni a gyereküknek. Ők úgy vélték, hogy a Fish and Chips remek névválasztás lenne, ha már egyszer ikreik születnek.
A bürokrácia ott is – teljesen érthető módon – megakadályozta, hogy így nevezhessék el gyerekeiket. Azzal indokolták, hogy nagy eséllyel gúnyolnák a gyerekeket a nevük miatt.
Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116
Gondolnánk, hogy a fenti „nevet” úgy kell kiolvasnunk, hogy Albin? Egy svéd pár ugyanis ezt a teljesen értelmetlennek tűnő karakterkombinációt akarta a gyereke nevének. De 1996-ban visszautasították kérelmüket, és azóta is tiltólistán van a betű- és számsor.
Metallica
Nem csak Magyarországon próbálták a legendás rockegyüttes nevét keresztnévként bejegyeztetni. Szintén Svédországban próbálkoztak a szülők, de nem csak a hosszú l-es változatot, hanem 2017-ben a Metalica javaslatot is elutasították.
A döntést úgy indokolták, hogy az együttes neve bejegyzett márkanév, így jogi problémákat vetne fel, ha valaki így nevezné el a gyerekét.
Keresztnévként tiltott gyümölcsök
Miért nem hívhatnak valakit Epernek Franciaországban?

Az Eper lánynevet betiltották Franciaországban
Magyarországon már engedélyezett női keresztnév az Eper és az Eperke is, ahogy számos más országban nevezhetjük az adott nyelven a gyümölcs után gyermekünket. Franciaországban viszont nem lehet Fraise-nek nevezni a lányunkat.
Van egy francia kifejezés, a Ramène ta fraise, ami hevenyészett fordításban annyit jelent, hogy húzd ide a segged. Pont emiatt találták aggályosnak, és tiltották meg, hogy az eper keresztnév lehessen Franciaországban.
Az Alma nem lehet keresztnév Malajziában
Magyarországon is népszerű keresztnév az Alma, de a Coldplay frontemberének, Chris Martinnak és Gwyneth Paltrow színésznő közös lányának is Apple a neve.
Malajziában viszont – minden más gyümölcs- és zöldségnévvel együtt – tilos Almának, de Ananásznak vagy Papajának is elnevezni a gyerekünket. A hatóságok szerint ugyanis ez könnyen gúny céltáblájává tehet valakit.
Spenót sem lehet a gyerek
Azon annyira nem csodálkozunk, hogy Ausztráliában Spenótnak (Spinach) sem lehet elnevezni a gyerekünket. Valószínűleg ezért később hálás lesz az, akinek a szülei ezt a keresztnevet akarták adni, és kérvényezte.
Magyarországon népszerű lánynév tilos máshol
A Linda kifejezetten népszerű és közkedvelt lánynév nem csak Magyarországon, de a nyugati kultúrákban egyébként is. Máshol azonban kulturális szempontból helytelennek tartják a hársfából készült pajzs, más források szerint kígyó jelentésű női keresztnevet.
Az arab országok, legfőképp Szaúd-Arábia az, ahol a tiltott nevek közé tartozik a Linda.
Forrás: Netmums, fotó: Unsplash/Getty Images, Melanie Rosillo Galvan