- Legtöbbünk otthonában több töltő is folyamatosan a konnektorba van dugva.
- Ez a megoldás hordozhat magában veszélyeket.
- Erre figyelj, ha töltődet nem szoktad kihúzni a konnektorból.
Elektronikus készülékek tömegei vesznek körül minket: telefonok, laptopok, okosórák, fejhallgatók és még sorolhatnánk. Legtöbben ezért ki sem húzzuk a konnektorból a töltőt, hiszen bármikor szükség lehet rá.
A töltők akkor is fogyasztanak áramot, ha nem töltenek
Ha nem húzzuk ki a töltőt a konnektorból, számolnunk kell vele, hogy folyamatosan fogyaszt egy kis mennyiségű energiát. Sok töltő esetén ez már idővel jelentős energiavesztést jelent.

Ezek a veszélyei, ha mindig a konnektorban hagyjuk a töltőt
Vannak más kockázatok is
A töltők idővel elhasználódnak, a folyamatosan konnektorban tartás pedig felgyorsítja ezt a folyamatot. A gyakorlatban ez leginkább azt jelenti, hogy rövidebb lesz a töltő élettartama.
A korai öregedés azonban aggasztó lehet olcsó, tanúsítvány nélküli töltők esetében, ugyanis megfelelő védelem híján tűzveszélyessé is válhatnak.
Hogyan kezeljük a töltőinket?
Bár a modern töltők általában nagyon biztonságosak, készenléti állapotban, a konnektorban tartva pedig csak minimális energiát fogyasztanak, mégis érdemes lehet kihúzni őket. Igaz, nem feltétlenül szükséges.
Ha azonban a töltő a szokásosnál melegebbé válik, zajt ad ki vagy bármilyen módon megsérül, semmiképp nem szabad csatlakoztatva hagyni. Sőt inkább érdemes minél előbb le is cserélni.
Forrás: Theconversation, Fotók: Getty Images