Benoît Duteurtre: A kislány és a cigaretta (2005)
Nyers, humoros és szívbemarkolóan őszinte regény egy elképzelt társadalomról, amely Európa és Amerika összefonódásából keletkezett. Főszereplője egy nevesincs férfi, akinek két dologgal gyűlik meg a baja: a cigarettájával, amit el sem szívhatna, és egy kislánnyal, aki hazugságával felforgatja hősünk életét. Erős társadalomkritika fogalmazódik meg ebben az ízig-vérig francia könyvben, melyet néhol könnyfakasztó nevetéseink szakíthatnak meg. Különös kérdésekre kapunk választ: hogyan ment meg egy halálra ítéltet néhány szál virág, illetve miként válik valóságshow egy terrorista cselekményből. Talán furcsa kérdések, de a válaszok annál izgalmasabbak…
Patrick Süskind: A galamb (2010)
Az író neve ismerősen csenghet azok számára, akik a Parfüm című történet bűvöletébe estek. Süskind azonban több regény szerzője is, amelyek nem értek ilyen szinten a népszerűség csúcsára – méltatlanul. A galamb című regény egy jelentéktelen férfi történetét meséli el, akinek szürke hétköznapjait ugyancsak egy szürkeség rondítja meg: egy galamb. Bagatellnek tűnhet, de Jonathan számára ez igazi traumát okoz. Egyszerű, mégis nagyszerű történet, igazi írói profizmussal tollba mondva. A szépsége abban rejlik, hogy elgondolkodtat, és annyi értelmezés születhet belőle, ahány olvasó a kezébe veszi.
Sylvia Ber: Míg elmúlik haragod (1997)
Miért nem hallottunk Sylvia Berről? Hiszen magyar! Méltán háborodhatna fel minden könyv-és romantikakedvelő az országban, hiszen az írónő fantasztikus. Míg elmúlik haragod című regénye titokzatos, kísérteties, szerelmes és kalandos. Feltárul az igazság egy régi legendáról, melyet megfejteni olyan, mint a legfurfangosabb labirintusból kijutni: izgalmas, félelmetes és hátborzongatóan jó. Érdemes utánajárni a könyvnek, és beszerezni a hideg téli estékre, hogy a hangulat megteljen egy kis romantikával és misztikummal.