Startolnak a legfrissebb kisfilmek

2015. március 25. |

Idén harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Friss Hús Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál, ahol nem csak szuperfriss, de nagyon izgalmas rövidfilmek között csemegézhetünk.


Osvárt Andrea a Yes-ben

Március 25. és 29. között újra beköltözhetünk a Toldi moziba, hogy 10-20 perces adagokban élvezzük a filmművészet kicsi, de annál nagyratörőbb gyöngyszemeit. Idén a Friss Húson nézhetünk külföldi válogatásokat, de szemezgethetünk kezdő, vagy éppen régi motoros hazai tehetségek munkái közül is. Láthatjuk Osvárt Andit egyetlen szót ismételgetni, a rajzfilmvilágban bolyongó Trokán Nórát magával csókolózni, és a Terápiából ismerős Sztarenki Dórát kőkemény kickbokszolóként.


Szandtner Anna a Szépségkirálynő című filmben

Feltérképezhetjük a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős hallgatóinak bemutatkozó alkotásait, a külföldi felhozatalból pedig még díjnyertes darabokra is ropogtathatjuk a kukoricát. Díj persze itt is lesz, sőt, idén három elismerést is kiosztanak a fesztivál szervezői. 

Jegyár: 1290 ft/szekció, vagy 6500 ft-os bérlet a teljes fesztiválra  

Íme a teljes program:

Magyar Versenyfilmek I. vetítési időpontok: március 25. 19.00, március 27. 17.00
Viadal / Fight 14′ Szeiler Péter
Kamaszkor vége / End of Puberty 9′ Szilágyi FanniMarea /
Tides 15′ Breier Ádám
Szépségkirálynő / Beauty Queen 13′ Oláh Judit
Yes 9′ M. Tóth Géza
Lámpaláz / Stage Fright 12′ Görögh Árpád 
Limbo Limbo Travel 17’ Kreif Zsuzsi, Zétényi Bori

Magyar Versenyfilmek II.vetítési időpontok: március 25. 21.00, március 28. 15.00

Saudade 11′ Fazekas Gyöngyi
Egy nap kezdete / The Beginning of a Day20′ Teszler Tamás 
Maradék / Leftover 15’ Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta 
Visszajöttem volna / I would have come back 16′ Besenyei Zsuzsanna
Az őz meg ott rohad lent / Rotten deer 18′ Brauner Máté

Magyar Versenyfilmek III.vetítési időpontok: március 26. 19.00, március 29. 21.00

Frusztráció / Frustration 3’ Kopasz Milán
A telep / The Blocks 27′ Csoma Sándor
Bestiárium / Bestiary 1′ Kruppa Noémi
Agapé / Agape 22′ Bánovits Ottó
A paradicsom / The Paradise 13′
Bán AttilaBetonzaj / Concrete Noise 30’ Kovács István

Magyar Versenyfilmek IV.vetítési időpontok: március 26. 21.00, március 29. 17.00

Fasírt / Meatball 14’ Hartung Attila
Hetvenes / Seventies 29′ Dombrovszky Linda
Szívradír / Heart Blocker 17′ Csukás Sándor és Oláh Kata
Kiss Me Hard! 9’ Barta ÁrpádMese / Tale 7′ Bertóti Attila

Magyar Versenyfilmek V.vetítési időpontok: március 27. 21.00, március 29. 19.00

Terek / Places 23′ Erkel Bálint
Reggeli látogató / Morning Visitor 13′ Csicskár Dávid
Levél Istenhez / Letter to God 30′ Topolánszky Tamás
Mező utca 1. / Meadow Street 1. 7′ Király Krisztián
Expedíció / The Expedition 11′ Szirmai Márton

Magyar versenyfilmek VI.vetítési időpontok : március 28. 19.00, március 29. 15.00

Idegenek / Strangers 19′ Kapitány Iván
Ól / Sty 10′ Hermán Árpád
Jaffa 25′ Szabó Szonja
Boglárka 13’ Badits Ákos
Rimbaud 21′ Lichter Péter

Nemzetközi versenyfilmek I.vetítési időpont: március 27. 19.00

I Remember 30’ Janna Ji Wonders – Németország
Last Base 14’ Aslak Danbolt – Norvégia
Capture 16’ Tamar Rudoy – Izrael
Where we are 14’ Ilker Çatak – Nagy-Britannia

Nemzetközi versenyfilmek II.vetítési időpont: március 28. 17.00

The Phone Call 20’ Mat Kirkby – USA
Remains 30’ Yotam Ben-David – Izrael
How to Build a Terrarium 16’ Emma Piper-Burket – Csehország
Killing My Girl 12’ Tasos Giapoutzis – Nagy-Britannia, Görögország
The Bigger Picture 7’ Daisy Jacobs – Nagy-Britannia

Nemzetközi versenyfilmek III.vetítési időpont: március 28. 21.00

Misophonia 24’ Marianne Skovdahl – Norvégia
Sunny 29’ Barbara Ott – Németország
The Noisemaker 16’ Karolis Kaupinis – Lithuania, Sweden
Faded Finery 11’ Sonia Gerbeaud, Mathias de Panafieu – Franciaország
Bad at Dancing 11’ Joanna Arnow – USA

Szólj hozzá te is!

Kapcsolódó cikkek

Még több Kultúra