Meeri Koutaniemi finn szabadúszó fotoművésznő jelenleg Finnországban, Kuusamoban él és alkot. Koutaniemi fotográfiai tevékenysége társadalmi és politikai jelenségekre fókuszál, úgy mint az emberi jogok és az etnikai kisebbségek helyzete. 2012-ben Meeri Koutaniemi-t választották az Év Finn Fotográfusának, miután öt különböző kategóriában nyert első helyezést. 2014-ben ismét elnyerte az Év Fotográfusa díjat hazájában.
A Taken Koutaniemi jelenleg is folyamatban lévő projektjének része, amely a női nemi szervek csonkításának szokását járja körül. A kiállítás Isina és Nasirian, két 14 éves Kenyai Maszáj lány rituális csonkításának történetét mutatja be a fotó esszé képeivel. Bár Kenyában már hivatalosan is betiltott tevékenység, néhány törzs azonban még mindig folytatja ezt a gyakorlatot. Úgy tekintenek rá, mint a fiatal lányok számára megtisztelő felnőtté avatási szertartásra. A hagyomány eredete az a hit, mely szerint a női nemi szerv tisztátalan, valamint, hogy annak fizikai megcsonkítása megelőzi a nemkívánatos szexuális viselkedést, „könnyebbé” teszi a házasság előtti szüzesség megtartását, valamint biztosítja a nők házastársi hűségét. Világszerte több mint 140 millió nő ment keresztül ezen rituálén, mely széles körben elítélt dúrva megsértése a nők szexuális függetlenségének, s a diszkrimináció szélsőséges formáját testesíti meg. A női nemiszerv-csonkítása még mindig létező jelenség a világ 29 országában és 30 milliónál is több fiatal lányt veszélyeztet, amennyiben a tendencia folytatódik.
A Taken elnyerte a nemzetközi Visa d’or – Daily Press Award 2014, valamint a németországi Lumix Foto Festival Freelens Award díját. Októberben a művek az olasz Festival deIa Fotografia Etica művészeti vásáron voltak láthatóak. A projekt célja a nyilvánosság megteremtése azon nők számára, akik mindennapos szenvedéseket élnek át az efféle beavatkozások visszafordíthatatlan következményei miatt.
Meeri Koutaniemi finn fotóművésznő TAKEN című fotósorozata a Faur Zsófi Galériában nyílik március 31-én, 18 órakor. A kiállítás 2015. május 1-ig látogatható.
A kiállítás létrejöttében együttműködött az UNICEF Magyarország, az IBS Budapest, valamint a Finnagora, Finn kulturális és tudományos intézet, valamint a Bock és a keretbolt.hu.