Hosszas huzavona és számos találgatás után Japán miniszterelnöke bejelentette, hogy egy évvel elhalasztják a nyári olimpiai játékokat a koronavírus-világjárvány miatt.
Abe Sinzó, Japán miniszterelnöke tárgyalt Thomas Bachhal, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökével a 2020-as nyári olimpiai játékok elhalasztásáról, amivel Bach „száz százalékig egyetértett” – jelentette be a japán miniszterelnök. A járvány kitörésétől fogva, vagyis hónapok óta tartott a vita arról, hogy elhalasszák-e az olimpiát, amely tervezetten idén július 24-én kezdődött volna. A nemzetek és a sportolók egyaránt sürgették a játékok szervezőit, hogy minél előbb hirdessék ki a halasztást. A koronavírus-járvány megfékezésére számos országban bevezetett kijárási tilalom ugyanis lehetetlenné tette a sportolók számára a minőségi felkészülést, hiszen a sportcentrumok zárva tartanak, a felkészülési tornákat pedig törölték, így otthon tudnak csak edzeni az atléták.
Az olimpia elhalasztását azután jelentették be, hogy az Amerikai Egyesült Államok, amely a legnagyobb delegációt küldte volna a játékokra, illetve Kanada is úgy nyilatkozott, hogy sportolóik nem vesznek részt az idei olimpián. Több más nemzet, köztük Brazília és Ausztrália is a halasztást támogatta. A sportolók körében végzett közvéleménykutatás is azt támasztotta alá, hogy az esemény elhalasztása lenne a legjobb megoldás. Nem csoda, hogy Japán a végsőkig kitartott, hiszen több mint 10 milliárd dollárt invesztáltak az olimpia szervezésébe, a létesítmények építésébe. A történelem során eddig csak háborúk miatt maradt el az olimpia. 1916-ban az első világháború miatt a nyári olimpiai játékokat törölték, 1940-ben és 1944-ben a téli és a nyári olimpiát sem tudták megtartani a második világháború miatt.