Viki szerint, ha alapból szerencsések vagyunk és hosszú pilláink vannak, akkor inkább a mély színű, gazdag árnyalatú spirálokat válasszuk, sok pigmenttel, amelyek csak még inkább kihangsúlyozzák a pillák hosszúságát.
Ha nem hosszú, ellenben sűrű szempillaerdővel áldott meg minket a sors, akkor a kefén van a hangsúly, ilyenkor olyan válasszunk, ami szépen szétválasztja a pillákat.
Szemalapozás
Minden esetben fontos, hogy a szemkörnyéket is lealapozzuk külön erre a területre készített korrektorral, így a karikákat és a sötét foltokat is eltüntethetjük tartósan. Ezzel elérhetjül azt, hogy a spirál érvényesüljön, ne pedig a fáradt tekintet, vagy a karikák.
Se túl sok, se túl kevés
A szempillafestésnél nagyon figyeljünk oda, hogy ne legyen sok festék egyszerre az ecseten. Amikor a pillákon áthúzzuk a spirált, törekedjünk arra, hogy a legkissebb szálakat is érje festék. A műveletet kezdjük a külső szemzugban, ide jusson a legtöbb festék, az apró szálakon ez nem csak jól néz ki, de cicásítja is a tekintetet.
Kívülről befelé
Mindig kívülről befelé, a belső szemzug felé haladva és alulról a halánték felé húzzuk az ecsetet, így lesz természetes az eredmény. Ha pedig úgy érezzük nem férünk hozzá rendesen a szempillánkhoz, akkor válasszunk kisebb ecsetes spirált, így könnyebb lesz vele dolgozni. Először mindig a felső szempillákat fessük ki. Az alsókat nem muszáj, vagy csak a tövét és keveset. A tiszta és nyitott tekintethez hagyjuk el az alsó szempillák festését.
Színhez a forma és fordítva
Sok színben kaphatóak spirálok, mindenki megtalálja a számára megfelelőt. Létezik természetesen szinte minden színben, van vízálló, illetve 38C-s, vagyis nem teljesen vízálló, de csak melegvízzel eltávolítható, érzékenyszeműeknek külön érzékenyszemre való, illetve alapozó ápoló-sűrítő spirál, két komponensű spirál, esetleg speciális adalékanyagainak köszönhetően szempillanövesztő szempillaspirál. Mindennapra nem ajánljuk a vízálló spirált, miután azt nehezebb eltávolítani, így a lemosásnál jobban sérülhetnek a szempillák. A spirálokat ajánlatos 3 havonta lecserélni a fertőzések elkerülése végett.
További információkért nézzétek meg az előző heti videót vagy kattintsatok Viki oldalára!