Profimedia – Red Dot
A téli hideg és a fűtött helyiségek meleg levegőjének hatására tavaszra szárazzá válik a haj. Ha könnyelműen mellőztük a sapkát, tavaszra gyakran viszket és korpásodik a fejbőr, ami annak a jele, hogy megfázott. A vitaminszegény táplálkozás, a D vitamin hiánya ugyancsak megteszi a hatását. Van akinek zsírosodik, másoknak kiszárad a haja, megint másoknak a megszokottnál is jobban hullik.
Haladjunk belülről kifelé
„Először is, tartsunk tavaszi vitaminkúrát: együnk minél több friss zöldséget, szezonális gyümölcsöt és igyunk sok folyadékot, valamint napfürdőzzünk minél többet. Szedhetünk plusz vitaminokat is, a témával foglalkozó cikkek a cinket, szelént, kovaföldet valamint C, A és F vitaminokat javasolják hajunk egészségére. Vagy egyszerűen együnk epret, abban szinte minden benne van ezekből” – tanácsolja Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.
A szervezetünk meghálája a törődést. Ha sikerült csordultig tölteni a vitaminraktárakat, akkor testünk felfrissül, kicsattanó formába kerül, és nem mellesleg regenerálódik, széppé és egészségessé válik a hajunk, sőt a bőr és a köröm is.
Háromlépéses hajápolás extrákkal
Kívülről gondos ápolással tehetjük teljessé a haj regenerálását. A három lépéses hajápolás ilyenkor kiegészül hajápoló tej, a hajvégápoló és a fésülést könnyítő spray használatával. A három lépéses hajápolás lényege, hogy minden mosás után balzsamozzuk, majd minden harmadik, negyedik hajmosásnál keratinos hajpakolással tápláljuk a hajat. A balzsamot minden alkalommal néhány percig a hajon kell hagyni, majd alaposan kiöblíteni. A keratinos hajpakolást nedves hajra visszük fel, ezután negyed órát hagyjuk hatni mielőtt kiöblítenénk.
A kúra hetei alatt viszont a törölközőszáraz hajon a haj hosszától függően oszlassunk el két-három pumpálásnyi hajápoló tejet is, csak ezután szárítsuk és formázzuk. Ilyenkor szárítást követően használjunk hajvégápoló szérumot is a száraz hajvégeken, valamint fésülést könnyítő sprayt a hajszálak teljes hosszán. Ez utóbbi megkönnyíti a hosszú vagy félhosszú haj kezelhetőségét, segít megelőzni a kócolódást és megvédi az elgyengült hajszálakat a rendszeres fésülés okozta fizikai sérülésektől valamint a statikus feltöltődéstől – magyarázza Lafferton Annamária.
Garantált eredmény, kivéve ha…
Ez a néhány hetes helyes táplálkozás- és hajápoló vitaminkúra csodát tesz a hajjal. A hajbalzsam hidratál, a keratinos hajpakolás helyreállítja a hajszálak felületén keletkezett sérüléseket és megerősíti a hajszálakat, így a haj fényes és erős lesz, valamint könnyen kezelhető és jól formázható marad. A hajformázó tejnek köszönhetően simább, rugalmasabb lesz a haj, emellett hővédő hatása is van, ami az egyre erősebb tavaszi napsugarakkal szemben jól jön. A hajvégápoló pedig nem csak megzabolázza a rakoncátlan hajvégeket, de megelőzi a töredezést is.
De minden hiába ha nem óvjuk a hajat a külső hatásoktól. Lehetőleg kerüljük a túl forró hajszárítót, hajsütővasat vagy a hajvasalót. Mellőzzük az erős vegyszereket és ilyenkor tavasszal különösen javasolt szakemberre bízni a festést is, ha nem akarjuk hajunk egészségét kockára tenni. Ilyenkor tavasszal egyébként is érdemes egy frissítő vágással az elhalt, roncsolódott hajvégeket eltávolítani. Ha csak lehet, kerüljük a szoros copfot, mert roncsolja és megtöri a hajat. Helyette válasszunk egy laza fonást, vagy hordjuk kiengedve a frizuránkat – tanácsolja Lafferton Annamária.