Már Shilpa Ray gyerekkora sem mondható átlagosnak. New Jersey külvárosában egy hindu bevándorlócsaládban nőtt fel, s egészen korán megtapasztalta a rasszizmust. Klasszikus indiai éneklést tanult, konzervatív szülei még a popzene hallgatásától is eltiltották.
Hangszerek közül csak harmóniumon tanulhatott meg játszani, amit azonban a mai napig szívesen szólaltat meg a színpadon. Elmondása szerint az igazi fordulat Lou Reednek köszönhetően következett be az életében, amikor középiskolásként a lawrenceville-i könyvtárban felfedezett egy Velvet Underground albumot. „Többet nem voltam ugyanaz az ember. Ők lettek az én átjáró drogom.” Amint tehette, New Yorkba szökött, s zenekart alapított. Egyik első bandája a Beat Rhe Devil elnevezésű punkegyüttes volt, amit a Her Happy Hookers követett, és Shilpát hamarosan a legígéretesebb feltörekvő előadók között emlegették, koncertjei pedig a New York-i underground kihagyhatatlan eseményei közé tartoztak. Hamarosan Patti Smithszel játszott együtt, s nemcsak Nick Cave előzenekaraként léphetett fel, de több turnén a vokalistája is lett. „A legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor a turné első napján a buszban Nick egy szendvicset készített nekem. Ekkor azt éreztem, ezután akár meg is halhatok. Őrült pillanat volt” – mesélte egy korábbi interjúban.
„Nick Cave kedvenc gót-rockabilly istennője” – írta Shilpáról a Vice 2015-ben, Last Year’s Savage című albuma megjelenésekor. A Guardian kritikusa pedig egyszerűen „vulgáris Ella Fitzgerald”-ként emlegette. Az énekesnő válasza jól mutatja elképesztően vagány személyiségét: „Vulgáris Ella Fitzgerald? Inkább kanos Frank Sinatra!” Két évvel később életrajzi ihletettségű, Door Girl című lemezét dobta piacra. A dalokban a New York-i éjszakai életben eltöltött 17 évéről mesél kegyetlen őszinteséggel. Shilpa Ray zenéjében a blues gyökereit olykor a punk radikalitása felé nyitja meg, így az biztos, hogy július 21-i koncertje az Óbudai Blues Fesztivál egyik legemlékezetesebb eseménye lesz.