Zséda művészeti kötődéséről 2018 telén mesélt a Pura Poesia sorozatunkban, és akkor elmondta, mit jelentett neki a legendás Szentes, ahol Nyáry Krisztián és Grecsó Krisztián is „otthon volt”: „Tudtam, hogy el szeretnék menni Pápáról egy művészeti középiskolában továbbtanulni, de azt nem tudtam, hogy Szentesen Bácskai Misi bácsi egy olyan iskolát csinált, ami nincs a világon. Ki volt tűzve az íróasztalom fölé, hogy »Szentesért tanulsz!«. Az, hogy ez az ország másik végében van, és tízenórákat kell vonatozni… egyébként a könyvélményekhez ez a vonatozás nagyon hozzásegített.” Az énekesnőnek írt már szöveget Lackfi János, szabadidejében Ady Endre verseit forgatja leginkább, és vallja, „az életem elképzelhetetlen könyvek nélkül”.
Vass Virág író, újságíró igazi újító, pályáját bátor lépések és őszinte írások jellemzik. Huszonöt évesen főszerkesztő lett, majd az ELLE magazin alapítója. Szépirodalmi művei 2009 óta jelennek meg, azóta könyveivel a sikerlisták élén áll. Már első, Vulévú című kötetében a női sorsokat és női döntési lehetőségeket teszi fókuszába: könyvei éppúgy szólnak a női barátságról, mint sorsfordító utazásokról és az önismeretről. Van, hogy a ’20-as évek Amerikájában, máskor 1989-ben, Berlinben, vagy a ’70-es, ’80-as évek a Kádár-korszakának Budapestjén találjuk magunkat – mint legutóbbi regényében, hisz Az örökké rövid története Kardos Sára sorsát mutatja be, aki a történelem és a hidegháború komor valóságában indul önálló, bátor útjára.
Október 8-án, a Petőfi Irodalmi Múzeum POP sorozatának soron következő estjén az írónő könyvei kapcsán női karakterekről, az irodalom szerepéről, írásról és olvasásról is lesz szó , de egy izgalmas meglepetéssel is készülnek a szervezők: Zsédenyi Adrienn Zséda új szerepben mutatkozik be: a beszélgetés mellett ő olvassa fel a szövegeket.
A rendezvényt a lehető legbiztonságosabb körülmények között rendezik meg: a belépésnél lázat mérnek, helyi kézfertőtlenítőkkel készülnek, csökkentett létszámú közönséget engednek be a Díszterembe.
Jegyeket ITT tudsz vásárolni!