Az őszinteség, az esetlen báj és egyfajta Twin Peaks-hangulat árasztják el az embert, amikor Jules War dalait hallgatja. A The Greatest Climber on Earth album címadó dalában meseszerű módon jelenik meg a szinte gyermeki tehetetlenség, miközben az egész albumot megihlető érzések az első viszonzatlan, vak és idealizált szerelmek utáni vágyódások, kíváncsiság, őszinteség, félelem és féltés voltak.
Az album nem egy tudatos koncepció alapján készült, Lovasi Eszter így fogalmazott:
„Egy hétvégi kirándulásra indultam Krakkóba egy fiúhoz, ami balul sült el. Szégyenemben nem hazajöttem, hanem egyenesen kiköltöztem Németországba. Megkértem a nővéremet, hogy küldje ki a gitáromat, mert muszáj írnom ahhoz, hogy jól legyek. Amikor úgy éreztem, hogy egy adott helyzetre nincs megoldás és szinte megszakad a szívem, akkor kellett írjak egy dalt, és így három év alatt kész lett egy albumnyi anyag.“
Miközben Jules War kereste saját hangzását, rengeteg verziót készített dalaiból. Alkotói attitűdjét jól jellemzi, hogy sokszor több tucat különböző verziót készített, mégis, az album dalai leginkább az első felvételek letisztult, egyszerűbb hangszerelésű változatai lettek.
A november 15-én debütáló albumon olyan művészek működnek közre, mint Lovasi András (Kispál és a Borz, Kiscsillag), Nóvé Soma (Middlemist Red, Mordai, Samurai Drive), Lázár Ágoston (Esti Kornél, Lázár tesók), Farkas Zazie (Henri Gonzo és a Papírsárkányok), Gyányi Marcell (Makrohang, New Fossils), Bali Gabriella (Henri Gonzo és a Papírsárkányok).
Jules War bemutatkozó albumának producere Maczkó Róbert.