Ma már nem tűnik újszerű gondolatnak, hogy őseink története hatással van ránk. Az utóbbi években a transzgenerációs traumák és belénk nevelt minták felfejtésére fordítottuk figyelmünket, hogy jobban megértsük, miért reagálunk bizonyos helyzetekben úgy, ahogy, és hogyan tudunk tudatosan megszabadulni azoktól a láthatatlan kötelékektől, amelyek generációkon keresztül befolyásolják döntéseinket.
Kerekes Éva sem spórolta meg ezt az önmunkát, és ezen az úton tanulta meg például, hogy mit jelent kiállni önmagunkért. Éva nem csupán a művészet és a társadalom tükrében szemléli a tekintélyelvűség kérdését, hanem személyes élményein keresztül is megosztja tapasztalatait. Mesél édesanyjával való kapcsolatáról, amelyben szintén meg kellett tanulnia, hogyan álljon ki saját véleménye mellett. Egy ilyen anyaseb feldolgozása megköveteli, hogy szembenézzünk azokkal a mintákkal és elvárásokkal, amelyeket gyerekkorunkban belénk neveltek, hogy aztán felszabaduljunk ezek alól a kötelékek alól, és megerősödve, saját utunkat járjuk. Ez a családi dinamika sok tanulsággal szolgált számára, és megtanította, hogy néha muszáj érvényesíteni a saját érdekeinket. Ez azóta a szakmai életében is egyértelmű számára.
A Mit gondol? új epizódja olyan kérdéseket feszeget, amelyek mindannyiunk életében relevánsak: hogyan védhetjük meg saját gondolatainkat és belső szabadságunkat egy tekintélyelvű környezetben, és hogyan építhetjük meg azokat a határokat, amelyek lehetővé teszik, hogy hűek maradjunk önmagunkhoz?
Fotó: Németh Botond – Central Content
HALLGASD MEG A BESZÉLGETÉST VAGY NÉZD MEG A YOUTUBE-ON!
Kövesd a Mit gondol? Instagram- és Facebook-oldalát is!
ELÉRHETŐ MÉG iTuneson, Spotifyon, a Google Podcasts-on és RSS-en is!