Ezek a jelek árulják el, ha a másik egyáltalán nem örül az ajándéknak

2024. december 24.
Bár rengeteg pénzt költünk ajándékokra, azoknak nem mindig örül a másik. Testbeszédszakértő mondja el, honnan tudjuk, hogy a másik nem örül az ajándékunknak.
Fiatal nő karácsonyi ajándékot tart a kezében a karácsonyfa előtt

Kutatások minden évben számszerűsítik, hogy az emberek átlagosan mennyi időt töltenek ajándékvásárlással, illetve, hogy mennyi pénzt költenek. Bár mindkét adat magas, mégis előfordul, hogy az ajándék nem éri el célját, annak nem örül a másik. Steve van Aperen testbeszédszakértő elárulja, melyek azok a jelek, amelyekből megtudjuk, hogy ajándékunkkal nem okoztunk örömet.

1. Ellentmondásos testbeszéd

Az ellentmondásos testbeszéd az, ami elárulja, ha valaki hazudik, azaz, amikor egy dolgot mond, de a testbeszéde másról árulkodik. Ilyen lehet például, ha valaki megerősítő kifejezéseket használ (pl. „Köszönöm, ez nagyszerű!”), de a testbeszéde azt sugallja, hogy nem tetszik neki az ajándék, például fanyaran mosolyog, vagy testtartása bezár.

2. Szokatlan viselkedés

Szeretteinket rendszerint jól ismerjük, így ha viselkedésükben, testbeszédükben valami szokatlant észlelünk, az azt jelezheti, hogy kényelmetlenül érzik magukat, és szükségét érzik annak, hogy hazudjanak. Például ha valaki jellemzően egy visszafogott ember, cselekvései mégis túlságosan kifejezők, az jelezheti, hogy megpróbálja elfedni a valós érzéseit.

3. A pislogás sebessége

Kutatások igazolják, amikor valaki hazudik, pislogásának sebessége hat-nyolcszorosára nő. Érdekes, hogy a pislogási sebesség nem a hazugság elmondása közben, hanem a hazugság elmondása utáni millimásodpercekben növekszik.

4. A hangszín változása

Az emberek hazugságuk hihetőségének fokozására a hangszínüket is gyakran manipulálják. Megváltoztatják a hangmagasságot, a hangmodulációt, az előadás sebességét, például felgyorsítják a reakciójukat, hogy a hazugság úgy hangozzon, mint egy mellékes megjegyzés, vagy lassítják, hogy a kijelentés megfontoltabbnak tűnjön.

5. Terelés

Amikor az emberek hazudnak, minimalizálni akarják annak lehetőségét, hogy hazugságukban lelepleződjenek vagy lebukjanak. Az egyik leggyakrabban alkalmazott taktika ilyenkor az elhárítás, vagyis megpróbálják elterelni a beszélgetést egy olyan kérdésről, mint például „Tetszik?”. Ilyenkor felesleges és irreleváns dolgokról kezdenek el beszélni. Például: „Hűha, zoknik! Már régóta akartam venni néhány zoknit a boltban, de még nem jutottam el odáig. Ezeket biztosan hordani fogom.”

Forrás: 7news Fotó: Getty Images