Rózsa
Az egyik legnépszerűbb nőnapi választás a rózsa, de más alkalmakra is szívesen adják ajándékba ezt a tövises virágot. Szimbolikája nagyon össztett, függ attól, hogy milyen színű rózsával van dolgunk. A vörös rózsa a szerelem és a szenvedély szimbóluma, a sárga rózsa a felhőtlen öröm jelképe, sok örömet kívánunk átadásával a másiknak. A pink a luxus és a női báj, a halvány rózsaszín a kedvesség és a csodálat jelképe. A fehér rózsa a tisztaságot és valami újnak a kezdetét jelenti, a narancs rózsával pedig az összetartozásunkat tudjuk kifejezni.
Tulipán
Egykor a jóság és a jótékonyság szimbóluma volt ez az igazi tavaszi virág, mára inkább a nőiséget, játékosságot és vidámságot fejez ki. A nagyon sötét, majdnem fekete színű tulipán ritkasága miatt azt szimbolizálja, hogy a másik igazi drága kincs nekünk.
Jácint
A jácint a tavasz hírnöke, erős illatával a tavaszi hangulat megteremtője. Egyes kultúrákban éppen ezért az újjászületés szimbóluma is. Ereje és gyors elvirágzása miatt a sportosság, az energia és a játékosság virága.
Nárcisz
A nárcisz az önmagába szerelmes Narkisszoszról kapta a nevét, éppen ezért a nyugati kultúrában összefonódik az önzéssel és a halállal is. (A hospice mozgalom virága is a nárcisz éppen emiatt.) A keleti kultúra szerint a bőség, szerencse virága.
Ciklámen
A ciklámenek jelentése szín szerint (hasonlóan a rózsához) szétválik, alapvetően viszont a hosszú szeretetet, a hűséget, a kitartást jelképezi. A japánoknál egyenesen a szerelem szent virágaként emlegetik.
Orchidea
Az orchidea a szépség és elegancia virága. Formája miatt a szexualitás, női energiák virágaként is számon tartják. A kék orchidea különlegességével a ritkaságot jelképezi, a lila a tiszteletet, a vörös a szenvedélyt, a fehér az alázatot és tisztaságot, a zöld a testi-lelki áldást szimbolizálja.
Fotó: Getty Images, Unsplash