1.
Figyeljünk a cipő hosszára, szélességére és mélységére, a nem megfelelően illeszkedő gyermekcipők ugyanis lábujjproblémákat, benőtt körmöket, kalapácsujjakat, hólyagokat, bőrkeményedéseket és bütyköket okozhatnak.
2.
Amennyibe a cipő kivehető betéttel készült, érdemes kivenni azt, hogy a gyermek rá tudjon állni, és láthatóvá váljon, mennyi hely van. Ha a gyermek sarka a betét hátsó részén van, elöl 1-1,5 centiméter szabad helynek maradnia kell. Amennyiben a betétet nem lehet kivenni, ki kell tapogatni a cipő elejét és megkeresni a gyermek nagylábujját.
3.
A cipő mélységét is meg kell vizsgálni, hogy a cipő felső része ne nyomja a lábujjakat és a körmöket. Aki szeretne biztosra menni, válasszon lekerekített orrú cipőt, hogy biztosan elég helye legyen az ujjaknak.
4.
Fontos, hogy a cipő kezdettől fogva kényelmes legyen! “A cipőt be kell törni!” elvet mindörökre el kell vetni. Cipővásárlás után is érdemes rendszeresen ellenőrizni a gyermek lábát: a bőrpír, a hólyag árulkodók.
5.
A cipő felsőrésze bár megannyi alapanyagból készülhet (bőr, műbőr, vászon), érdemes olyan légáteresztő anyagot választani, ami szellőzik, a gyerekek lába ugyanis erősen izzad. A mesterséget anyagokat érdemes kerülni.
6.
Az izzadás miatt arra is ügyelni kell, hogy a talpbetét nedvszívó anyagból készüljön.
7.
A talp és a talpbetét ne legyen túl puha, fontos, hogy a lábfej jól tapadjon, ez ugyanis segíti a lábizmok és a talp idegfejlődését. A talpbetét anyagát tekintve a pamut vagy a velúr ajánlott.
8.
Fontos, hogy a cipő külső talprésze biztosítsa a megfelelő tapadást, de az ne legyen túl vastag, a sarka ne legyen magas, ezek ugyanis botláshoz vezethetnek.
9.
Mivel a gyermek a növekedés és a fejlődés időszakában van, a magassarkú cipő nem ajánlatos. A magas sarok hatására a felsőtest előrehajol, a súlymegoszlás megváltozik, a terhelés a talp elülső részére és a lábujjakra kerül.
A lehető legkényelmesebb lábbelit keresed? Látogass el az ECCO webshopjába, hogy megtaláld az igazit!
Fotó: Getty Images
Promóció