Adott két nő, három férfi, és az ebből kihozható legnagyobb számú szerelmi bonyodalom, sok kacagtató helyzet és mindez finoman fűszerezve némi örökérvényű igazsággal nőkről és férfiakról. A szereposztás magáért beszél, a közönséget pedig ezúttal az Újszínház egy pohár pezsgővel vendégeli meg, amit a szereplők társaságában fogyaszthatnak el az előadás szünetében.
A darab egy mesterien megalkotott történet Herczeg Ferenc tollából: „Létezik-e kék róka? Őszinte nő? Önzetlen barátság az ellentétes nem képviselői között? És vajon járt-e Cecile a Török utcában?”
Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a Kék róka című előadás. A látszólag bonyolult szerelmi sokszögnek induló történetből lassan kibontakozik egy mélyebb valóság, melynek során kiderül, hogy senki sem az, akinek látszik. A kék róka szimbólum, mely meg is jelenik a darabban a főszereplő nő, Cecile alakjában. Annak a varázslatnak, fantáziának, valóságon túli világnak a szimbóluma, mely az élet hétköznapiságával, érdektelenségével szemben arat diadalt.
A szereplők az év utolsó napján rendhagyó módon pezsgővel várják szünetben a közönséget. Cecile-t, a főszereplő úrinőt Gregor Bernadett alakítja, a szórakozottnak tűnő, de a helyzeteket nagyon is pontosan átlátó férj szerepében Lux Ádámot láthatjuk. A család barátját Viczián Ottó játssza, az ártatlan virágnak tűnő, de nagyon is agyafúrt gyámleányt Nemes Wanda formálja meg a színpadon. A nőcsábász Trill bárót Szakács Tibor játssza.
Gregor Bernadett elárulta, nem kedveli a lármás társaságot, számára a színpadon eltöltött idő és a találkozás a nézőkkel tökéletes lezárása az évnek. „Talán nem árulok el nagy titkot, de ez a kedvenc szerepem és a partnereim is csodálatosak: igazi jutalomjáték ez számomra – mondta Gregor Bernadett. – Iszonyú nehéz évet tudhatunk magunk mögött, rengeteg hónapon át a színpad és a közönség tapsa csak elérhetetlennek tűnő álom volt. Most minden percet szeretnék kihasználni és élvezni hogy ismét van színház és ismét velünk lehetnek a nézők. Amikor koccintani fogunk, egy szebb év reményében tesszük majd, és bízom benne, hogy soha többé nem kell nélkülöznünk a nagyérdemű társaságát.”
Promóció