Visszatér a Gina a Radnóti Teslába

2021. december 06.
Borosékhoz, a vidéken élő konszolidált családhoz az éjszaka közepén egy nyomozónő állít be és közli, hogy a fiukat, és vele együtt az egész vízilabdacsapatot letartóztatták egy kiskorú lány bántalmazási ügyében. A kisvárosban hamarosan mindenki tudomást szerez az esetről, a szülők pedig harcba kezdenek a fiuk védelmében… A pandémia előtt mindössze hat alkalommal láthattuk, de most újra színpadon a Gina című darab, mely december 8-tól látható a Radnóti Tesla Laborban.

Nem lehet rosszat mondani a vidéken elő Boros családról: konszolidált, értelmiségi, vegán étrendet követő emberek, még akkor is, ha a mai Magyarországon csak a kis csalások játékszabályai szerint tudnak boldogulni. Egy este, amikor áthívják vacsorára egykori barátjukat, az azóta befolyásossá vált vízilabdaedzőt, történetük nem várt fordulatot vesz. Az interneten ugyanis megjennek meztelen fotók egy házibuliban lefotózott lányról  és a gyanú Borosék fiára, Ákosra terelődik. Ráadásul feltételezhető, hogy valaki az egyik lány italába randidrogot, ginat kevert. A bűn és a felelősség kérdéseit feszegető történetben azt követhetjük végig, hogy ebben az extrém élethelyzetben a családtagok hogyan szembesülnek egymással, végeredményben pedig önmagukkal. A darabban “megjelenik a hatalom, a patriarchális társadalom elnyomása, a generációk közti feszültségek, a magyarországi vidéki élet és a korrupció – írta róla a kritika. – A darab nem az áldozat szemszögéből mutatja a történetet, nem az abúzus okozta trauma kerül fókuszba, sokkal inkább az elkövető környezetét térképezi fel. Nem mentségeket, felmentéseket, hanem okokat keresve. Az után nyomoz, hogy egy tinédzser hogyan juthat el odáig, hogy bántson, megalázzon másokat.”

gina-szinhaz

Az előadás írója és rendezője Schwechtje Mihály, akinek korábban Az örökség című színházi produkciója elnyerte a Kortárs Magyar Dráma-díjat. 2018-ban került a mozikba első nagyjátékfilmje, a tinédzserek elleni internetes zaklatásokkal foglalkozó Remélem legközelebb sikerül meghalnod, amely a Magyar Filmkritikusok Szövetségének legjobb forgatókönyv és legjobb elsőfilm díját érdemelte ki.

Bővebb infó ITT!

Fotó: Dömölky Dániel

Olvass tovább!