A glitterage technika kifejlesztése egy denveri fodrász, Danielle Wade nevéhez fűződik. A ragyogó kezelés lényegében egy véletlen stylingpróbálkozás műve, nem pedig egy tényleges hajszínezési folyamat. Mivel a csillámporok felviteli folyamata hasonlít a balayage hajfestési technikához, ezért az alkotó glitterage-nek nevezte el a hajtrendet.
A fodrász egy, előzőleg már befestett hajú vendég tincseire csillámporral dúsított hajzselét vitt fel, rétegről rétegre balayage-szerűen. Bár vannak csillámos zselék a sminktermékek között, olcsóbb megoldás a hajzselé-csillám kombó, amit a tincsekre való felvitel után bele kell szárítani a hajba, biztosítva ezzel a tapadást. Ezt követően formázhatjuk, göndöríthetjük frizuránkat.
Azoknak, akik otthon próbálkoznának vele, Danielle azt tanácsolta, hogy akár néhány tincs felületén is nekiláthatnak, ha a fej teljes része nagy kihívás. Akármilyen látványos is az eredmény, az biztos, hogy nem egy tartós megoldás. Vagyis amennyiben nemcsak a vicc kedvéért, hanem néhány különleges szelfi érdekében is készítenénk el, számoljunk azzal, hogy a következő hajmosással távoznak a csillámporok a hajszálainkról.
A látványos trend azért nem mindenkinek lopta be a szívébe magát, bármennyire is jól mutat a közösségi média felületein. A hajzselével összekeverhető, akár nagy dózisú csillámporok ugyanis nem feltétlenül számítanak környezetbarát megoldásnak. Azoknak, akik mégis kipróbálnák, érdemes alaposan kifésüljük a hajukból, mielőtt a lefolyót elárasztanák a csillámok maradékával.
Olvastad már?