Ma már szebbnél szebb, minőségi és dizájnos körömreszelők és körömápoló szettek segítenek a köröm rövidítésében, formázásában és ápolásában. Persze fontos, hogy a megfelelő eszközöket használjuk, de ugyanígy a megfelelő technika is elsőrendű szempont a helyes körömreszelés alkalmával – ha el akarjuk kerülni, hogy a kezeink és a körmeink sérüljenek.
1. Vágjuk le a felesleges hosszt
Mielőtt egyből egy körömreszelővel nekiállnánk a műveletnek, először – lehetőleg egyenes, ne pedig görbülő élű – ollóval vágjuk le a körmeinket az ideális hosszra. Számít, hogy milyen szögből kezdjük vágni a körmöket. „A körmök vágását soha ne kezdjük középen” – javasolja Betina Goldstein manikűrös. „Kezdjük oldalról, és haladjunk szépen végig, hogy véletlenül se hasadjon, repedjen meg a körmünk.”
2. Vegyünk egy megfelelő körömreszelőt
A legtöbb körömreszelő egyik oldala durvább tapintású, mint a másik. A durvább szemcséjű felület természetesen erősebben simít, formáz. A szemcseszám is számít, ez 100 és 600 között változik, minél nagyobb a szám, annál finomabb a reszelőn a szemcse.
3. Reszelésre fel, de csak egy irányba
A helyes körömreszelés az, amikor a reszelést csakis egy irányban végezzük, nem pedig „fűrészelő” mozdulatokkal, ami károsíthatja a körmünk szerkezetét és repedéseket is okozhat. A reszelőnk durvább oldalát vessük be, és mindig kis mozdulatokkal dolgozzunk a külső sarkoktól a köröm közepéig. Az élesebb sarkú körömformák, így a négyzetek és a szögletesek könnyebbek kicsit, míg a lekerekített formáknál, így például a mandulakörömnél érdemes a külső sarkokból befelé elindulni, és a reszelővel létrehozni a lekerekezett formát, túlreszelés nélkül.
4. Jöhet a finomabb felület
Az éles szélek lesimítása után a makulátlan körömreszelés érdekében a finomabb felületű reszelővel (400-600 szemcsenagyság) tudjuk tökéletesíteni a körömvégeket és a körömrész felületét, amely szuperül elsimítja az apró tökéletlenségeket.
Forrás: Allure, fotó: Getty Images