Hawaii és más szigetek szószólójaként jelent meg Jason Momoa New Yorkban, az ENSZ székházában tartott klímavédelmi csúcstalálkozón. “Sorsfordító pillanat volt, igazi megtiszteltetés, hogy a Csendes-óceáni szigeteket és Hawaii-t képviselhettem az ENSZ-ben. Fantasztikus csapat és támogató rendszer kellett hozzá, hogy létrejöhessen egy ilyen alkalom. Mélységesen hálás vagyok a feleségemnek, a gyermekeimnek és az édesanyámnak” – írta közösségi oldalán az Aquaman 40 éves sztárja.
Jason Momoa a beszédét is megosztotta , hogy azok is elolvashassák, akik nem tudták élőben meghallgatni “nagyon őszinte és cukormázmentes beszédemet, mely egyenesen a szívemből jött ”. A színész úgy gondolja, hogy nem teszünk meg globális szinten minden erőfeszítést, hogy megfordítsuk a klímakrízist, és ez nem folytatódhat így tovább. “Meg kell változnunk, most” – nyomatékosította mondanivalóját Momoa. “A bolygónk jövőjéért, Óceánia szigeteiért. Jönnek a változás hullámai. Aloha” – tette hozzá. Emellett a színész beszédében sürgette az ENSZ klímacsúcsra delegáltakat, hogy védjék meg a bolygónk vizeit és a szigeteket, melyeket a tengerszint emelkedése miatt pusztulás fenyeget.
“Mi, a szigetországok és az óceánpartokon élő közösségek vagyunk a környezeti krízis frontvonalában. Egész szigeteket nyel el a tenger amiatt a hatalmas mértékű szén-dioxid kibocsátás miatt, amit a fejlett világ országai produkálnak” – mondta Momoa. “Ha a frontvonal elpusztul, végünk. Nem lehet visszacsinálni” – vázolta a borús jövőképet.
Nem ez volt az első megmozdulása a színésznek a környezet védelmében. Egy hónappal ezelőtt Momoa a CNN-nek beszélt arról, hogy támogatja a hawaii emberek szent hegyére, a Mauna Kea nyugvó vulkánra tervezett teleszkóp építésének megakadályozását. “Olyan ez, mint a köldökzsinór a földünkhöz” – mondta a színész a Mauna Keáról. “Ha a Hawaii-szigetekre gondolunk, biztosan eszünkbe jut. Számunkra ez a legszentebb hely. Hívják a Föld köldökének is. Ez az otthonunk születési helye” – magyarázta el a színész, miért olyan fontos számára a Mauna Kea, és hogy megakadályozza a teleszkóp létesítését. Momoa egyből csatlakozott a tüntetőkhöz, amint meghallotta, mit terveznek szülőföldjén. “Még 2015-ben kezdődött, amikor hallottam a híreket. Ez az otthonom. Hawaii vagyok, ez a nemzetiségem. Ami ott történt, nem helyes, és fel akartam rá hívni a figyelmet. Odautaztam, hogy találkozhassak mindenkivel, azóta pedig a küldetésemnek érzem, hogy ne csak a Mauna Kea ügyében, hanem más környezetvédelmi problémákban is, melyek az óceániai világot érintik, felhívjam a világ figyelmét arra, hogy muszáj tennünk valamit” – mondta Momoa.
Fotó: Getty Images, Profimédia/Red Dot