A sorozat hivatalos podcast-sorozatában beszélt arról Helena Bonham Carter, hogy „a Netflixnek erkölcsi kötelessége lenne figyelmeztetni A korona rajongóit, hogy nem dokumentumfilmet néznek”.
A sorozatbeli szerepéért BAFTA-díjra is jelölt színésznő két szezonon keresztül alakítja Margit hercegnőt, és meggyőződése, hogy sokkal tudatosabban kellene azon dolgoznia a produkciós cégnek, hogy tisztázzák a nézők előtt: csupán egy filmes verziót látnak, nem a brit monarchia valódi verzióját, és a kettő nagyon távol áll egymástól.
„Túldramatizált – mondta Bonham Carter. – Nagyon erősen érezhető ez, amiért nagy az erkölcsi felelősségünk, és többször, több helyen kellene elmondanunk, hogy srácok, nyugalom, mi nem dráma-dokumentumfilmet csinálunk. Mi drámát készítünk. A kettő teljesen különböző fogalom.”
View this post on Instagram
A korona negyedik évada hatalmas port kavart, mivel a történet elérkezett a brit királyi család talán legnépszerűbb tagjainak és legnagyobb figyelemmel övezett időszakának bemutatásához: Károly herceg és Diana hercegnő kapcsolatához. Amióta elindult a szezon, a királyi szakértők minden résszel jobban aggódnak, hogy a Windsor-család hírneve egyre súlyosabb károkat szenved.
Helena Bonham Carter azután jegyezte meg, hogy a valóság és fikció tisztázásában nagy a készítők felelőssége, miután az Egyesült Királyság kulturális minisztere, Oliver Dowden vitatta, hogy A korona a kezdetektők fogva világosan tisztázta volna, hogy „a sorozat csupán egy gyönyörűen kidolgozott és megfilmesített fikció”, és felvetette, hogy a Netflixnek ezt jeleznie kellene a nézők felé azoknál a jeleneteknél, amelyek különösen aggályosak.
Még Diana hercegnő testvére, Earl Spencer is úgy nyilatkozott, hogy nagyon vitathatóak a sorozat eseményei, és szükség lenne a figyelmeztetésre. Károly herceg és Kamilla hercegné pedig letiltotta a kommentelési lehetőséget Twitter-oldalán, mivel annyi gyűlölködő megjegyzést kaptak a sorozatban való megjelenítésük miatt.
Olvastad már?
Forrás: Marieclaire.com
Fotó: Getty Images