A 16-17-18. században a múzeumok előfutárjai voltak a Wunderkammerek. Az uralkodók és arisztokraták Wunderkammerjei reprezentációs, esztétikai funkciót töltöttek be, a humanizmus és a tudomány korai művelői pedig inkább gyakorlati, tudományos céllal alakították ki gyűjteményüket. Nem is szekrények voltak ezek kezdetben, hanem szobák, ahol a tanulás és a szórakozás összekapcsolása volt az elsődleges cél.
A Wunderkammerek a 21. században visszanyerték népszerűségüket, ügyes újraértelmezések révén, egy nagy adag váratlan látvánnyal lepik meg a szemlélődőt. Ha a modern Wunderkammerről van szó, nincsenek szabályok. Anatómia, herbáriumok és mindennapi használati tárgyak: minden jó hozzá!
Az artKRAFT kincsesbánya ehhez!
Minden Wunderkammer a szekrénnyel kezdődik!
Fontos, hogy a szemlélőnek betekintést engedjen, így lehet üveges vitrin vagy nyitott polc, de akár egy asztalra is pakolhatsz. Válassz egy 1940-es évekbeli fémvitrint, vagy sokfakkos régi fiókokat, amiket falra is lehet szerelni.
Ne félj az ipari vagy vintage daraboktól, a kopott megjelenés csak fokozza a Wunderkammered varázsát!
Miután megvan a tároló, nézzük, mi kerülhet bele!
Antik csecsebecsék mellett számos modernkori apróság is gyűjthető: kerámiafigurák, vintage telefonok, látványos ékszerek, gyerekjátékok, retro vázák.
Ha a természetben sétálsz, szedj száraz terméseket, kagylókat, madártollat vagy kéregdarabot, akár együtt is csodásan mutatnak!
Kaktuszgyűjteményed van? Vagy egy pici Pilea növényed? Nosza, rakd bele!
Ne feledd a régi fényképeket, antik nyomatokat sem, ezek a szekrényed hátára ragasztva kellemes hátteret adnak.
Gyűjteményed összeállítása során te magad, a személyiséged is a Wunderkammered része lesz.
Olyan elemeket helyezz el egymás mellé, amelyek általában nem keverednek, de együtt jól mutatnak. Játssz, keverj, nincsenek szabályok!
Néhány artKRAFT példa, amellyel otthonodban kialakíthatod saját Wunderkammeredet.
Bútorok, kiegészítők, lámpák: @_artkraft
Növények: @pilea.projekt
Ékszerek: @_totemism_)