Christmas slaw
A jó öreg coles slaw helyett ebbe egy kevés pekándió és juharszirup kerül a karácsonyi hatás kedvéért. Fogjunk két répát, fél fej fehér káposztát, és reszeljük le őket, keverjük össze egy marék durvára tört pekándióval, finomra vágott újhagymával és piros paprikával. A szószhoz keverjünk össze két evőkanál juharszirupot, négy evőkanál almaecetet és nyolc evőkanál olívaolajat két teáskanál dijoni mustárral, majd tegyük befőttesüvegben a hűtőbe egészen tálalásig szeparálva a salátától.
Kelkáposztasült
Pofonegyszerű, kalóriaszegény és a vacsoránk sztárja lesz: vágjuk fel hat egyforma darabra a kelkáposztát, reszeljük le egy biocitrom héját, majd facsarjuk ki a levét, és keverjük össze némi friss zöldfűszerrel, illetve négy evőkanál olívával, majd locsoljuk meg a keverékkel a kelszeleteket. 200 fokon süssük aranybarnára. Ha megvan, esetleg egy kis vegán sajttal vagy sörélesztőpehellyel cifrázhatjuk.
Harissa gyökérzöldségek
Fájóan hanyagolt zöldségek a gyökérzöldek, pedig isteni finom, komplex köretet, sőt, főételt varázsolhatunk belőlük. Az alábbi recept lelke, bármilyen furcsán is hangzik, de a lekvár lesz, ami sütés közben karamellizálódik a zöldségek felületén, így remek összhangot alkot a sós-csípős fűszerekkel. Hámozás nélkül vágjuk le néhány szál répa, fehérrépa szárát, negyedeljük őket hosszában, majd dörzsöljük át két evőkanál napraforgóolaj és egy evőkanál Harissa-fűszerkeverék, illetve három evőkanál folyós, nem darabos lekvár keverékével. 200 fokon, 40-50 perc alatt süssük fényes, barna felszínűre!
Édeskömény luxusköntösben
Szexi főétel lehet az édesköményből is, ha félbevágva mindkét oldalát 5-5 percig olajon barnára sütjük, majd a visszamaradt olajat felturbózzuk egy kis finomra vágott Kalamata olajbogyóval, petrezselyemmel, fokhagymanyomón átnyomott gerezd fokhagymával és egy citrom levével, majd az egésszel megöntözzük az édesköményt. Melegen a legfinomabb!
Zellergratin vegánul
A gratin burgonya a köretek királynője, a tej, vaj, sajt miatt viszont a vegánok kimaradnak belőle – azaz csak eddig maradtak ki, ugyanis istenien veganizálható receptről van szó. Ráadásul ez a verzió a krumplit zellerre cseréli, így még izgalmasabb lesz a végeredmény! Egy hatalmas zellert vágjunk vékony szeletekre, majd helyezzük egy tepsibe úgy, hogy a rétegek között alaposan fűszerezünk rozmaringgal és apróra vágott fokhagymával. Ezután nincs más dolgunk, mint nyakon önteni a fűszeres zellert egy csomómentesre kevert krémmel, ami mindössze öt összetevőből, 540 ml vegán habtejszínből, 50 ml nem édes növényi tejből, 2 teáskanál dijoni mustárból, és némi sóból, illetve borsból áll. A zellergratint süssük másfél órán keresztül 200 fokon, amíg a zeller szuperpuha nem lesz.
Forrás: BBC Good Food