Íme, a 93. Oscar-díj nyertesei!

2021. április 26. |

93. alkalommal osztották ki az Oscar-díjakat ma hajnalban.

A korábbi díjátadóktól eltérően a 93. Oscar-gálát élőben tartották meg a Los Angeles-i Dolby Színházban és Union Station állomáson kialakított helyszínen. A részvételhez valamennyi jelöltnek és vendégnek három Covid-tesztet kellett elvégeznie a gálát megelőző héten.

A legjobb rendező díját Chloé Zhao nyerte meg, A nomádok földje című filmjével, ezzel Kathryn Bigelow után ő lett a második nő, aki hazavihette a szobrocskát ebben a kategóriában. De A nomádok földje összességében is tarolt a gálán, nemcsak megkapta az est legfontosabb díját, a legjobb filmnek járó Oscart, de a főszereplője, Frances McDormand is elnyerte a legjobb színésznő díját.

Lássuk is a díjazottak listáját!

oscar-2021

Legjobb film

The Father (Sony Pictures Classics)

Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)

Mank (Netflix)

Minari (A24)

A nomádok földje (Searchlight Pictures)

Ígéretes fiatal nő (Focus Features)

Sound of Metal (Amazon Studios)

A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)

 

Legjobb rendező

Thomas Vinterberg (Még egy kört mindenkinek)

David Fincher (Mank)

Lee Isaac Chung (Minari)

Chloé Zhao (A nomádok földje)

Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)

 

Legjobb férfi főszereplő

Riz Ahmed (Sound of Metal)

Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)

Anthony Hopkins (The Father)

Gary Oldman (Mank)

Steven Yeun (Minari)

 

Legjobb női főszereplő

Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)

Andra Day (The United States v. Billie Holiday)

Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)

Frances McDormand (A nomádok földje)

Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő)

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)

Paul Raci (Sound of Metal)

Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

Yuh-Jung-Youn

Legjobb női mellékszereplő

Maria Bakalova (Borat utólagos mozifilm)

Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról)

Olivia Colman (The Father)

Amanda Seyfriend (Mank)

Yuh-jung Youn (Minari)

 

Legjobb adaptált forgatókönyv

Borat utólagos mozifilm (Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, Jena Friedman, Anthony Hines, Lee Kern, Dan Mazer, Nina Pedrad, Erica Rivinoja, Dan Swimer)

The Father (Christopher Hampton, Florian Zeller)

A nomádok földje (Chloé Zhao)

One Night in Miami (Kemp Powers)

A fehér tigris (Ramin Bahrani)

 

Legjobb eredeti forgatókönyv

Judas and the Black Messiah (Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas)

Minari (Lee Isaac Chung)

Ígéretes fiatal nő (Emerald Fennell)

Sound of Metal (Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance)

A chicagói 7-ek tárgyalása (Aaron Sorkin)

 

Legjobb eredeti betétdal

Fight for You (Judas and the Black Messiah)

Hear My Voice (A chicagói 7-ek tárgyalása)

Húsavík (Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története)

Io Si (Seen) (Előttem az élet)

Speak Now (One Night in Miami)

 

Legjobb eredeti filmzene

Az 5 bajtárs

Mank

Minari

A kapitány küldetése

Lelki ismeretek

 

Legjobb dokumentumfilm

Colectív (Magnolia Pictures and Participant)

Crip Camp (Netflix)

Kedves kém (Gravitas Ventures)

Tanítóm, a polip (Netflix)

Time (Amazon Studios)

 

Legjobb rövid dokumentumfilm

Colette (Time Travel Unlimited)

A Concerto Is a Conversation (Breakwater Studios)

Do Not Split (Field of Vision)

Hunger Ward (MTV Documentary Films)

Szerelmes dal Latashának (Netflix)

zendaya-oscar

Legjobb rövidfilm

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers

White Eye

 

Legjobb animációs rövidfilm

Burrow (Disney Plus/Pixar)

Genius Loci (Kazak Productions)

Ha bármi történik, szeretlek (Netflix)

Opera (Beasts and Natives Alike)

Yes-People (CAOZ hf. Hólamói)

 

Legjobb animációs film

Előre (Pixar)

Lunaria – Kaland a Holdon (Netflix)

Shaun, a bárány és a farmonkívüli  (Netflix)

Lelki ismeretek (Pixar)

Wolfwalkers (Apple TV Plus/GKIDS)

 

Legjobb nemzetközi játékfilm

Another Round (Dánia)

Better Days (Hong Kong)

Colectív (Románia)

The Man Who Sold His Skin (Tunézia)

Quo Vadis, Aida? (Bosznia-Hercegovina)

 

Legjobb operatőr

Sean Bobbitt (Judas and the Black Messiah)

Erik Messerschmidt (Mank)

Dariusz Wolski (A kapitány küldetése)

Joshua James Richards (A nomádok földje)

Phedon Papamichael (A chicagói 7-ek tárgyalása)

 

Legjobb jelmez

Emma

Ma Rainey: A blues nagyasszonya

Mank

Mulan

Pinocchio

 

Legjobb vágás

The Father (Yorgos Lamprinos)

A nomádok földje (Chloé Zhao)

Ígéretes fiatal nő  (Frédéric Thoraval)

Sound of Metal (Mikkel E.G. Nielsen)

A chicagói 7-ek tárgyalása (Alan Baumgarten)

 

Legjobb smink

Emma (Marese Langan)

Vidéki ballada az amerikai álomról (Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle)

Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry)

Mank (Kimberley Spiteri, Gigi Williams)

Pinocchio (Dalia Colli, Anna Kieber, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy)

reese-whiterspoon-oscar

Legjobb látványtervezés

The Father (Peter Francis, Cathy Featherstone)

Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton)

Mank (Donald Graham Burt, Jan Pascale)

A kapitány küldetése (David Crank, Elizabeth Keenan)

Tenet (Nathan Crowley, Kathy Lucas

 

Legjobb vizuális effektek

Love and Monsters

Az éjféli égbolt

Mulan

Ivan, az egyetlen

Tenet

 

Legjobb hang

A Greyhound csatahajó

Mank

A kapitány küldetése

Lelki ismeretek

Sound of Metal

Fotó: Getty Images

Olvass tovább!

Szólj hozzá te is!

Még több Kultúra