Mi fán terem a tepidárium?
Sokan nem is tudják, hogy a wellnessrészlegek márvánnyal vagy csempével borított külön kis helyisége nem más, mint a tepidárium. A római korból fennmaradt, 37-39 fokos „langyos melegedő” két funkcióval bír. Az egyik, hogy ha nem bírod a túl nagy meleget, szauna vagy gőz helyett használhatod, a tepidárium ugyanis kíméletesebben serkenti a vérkeringést. A másik pedig, hogy szaunázás vagy gőzfürdőzés előtt vagy után levezetésként is relaxálhatsz itt. Javasolt legalább fél órát pihenni a kellemesen meleg, fűtött padokon, felső időhatár nincs.
Néhány helyen aroma-, szín- és sóterápiát is alkalmaznak a tepidáriumokban, ami csak tovább fokozza a kedvező hatásait. Ezek a következők:
– Stresszoldó
– Méregtelenítő
– Immunerősítő
– Erősíti a szívizmokat
– Javítja a vérkeringést
– Regeneráló
– Bőrszépítő
A tepidáriumban feltehetően izzadni sem fogsz, és akkor is élvezheted a hatásait, ha bizonyos betegségek miatt a szaunázást vagy gőzölést ki kell hagynod. Használhatsz közben illóolajokat, meditálhatsz, olvasgathatsz és feltehetsz egy arcpakolást is, hogy fokozd a bőröd hidratáltságát és kihasználd a meleg miatt a hatóanyagok könnyebb felszívódását. Sőt, akár a barátnőiddel is szervezhettek ide legközelebb találkozót. Ideális esetben akár heti 3-4-szer is igénybe lehet venni a tepidáriumot, de bármilyen gyakorisággal döntesz mellette, biztosan jót teszel a szervezetednek.
Fotó: Getty Images