A helyes szög a kulcs
Az egyik legfontosabb, hogy megfelelő magasságba tegyük az irodai székünket: onnan tudjuk, hogy jó szögben van a lábunk, ha 90 fokot zár be a combunk a lábszárunkkal a széken/labdán ülve. E mellett ügyeljünk arra, hogy teljesen letegyük a talpunkat és hogy a hátunk feküdjön fel az ülőtámla teljes felületére!
Nem dísznek van a kartámla
A kartámlát legtöbben nem használják az irodai székekben ülne, azonban ezek azért fontosan, mert a vállainkat tehermentesítik hosszú ülés során. Ha laptopon dolgozunk, akkor is szakítsunk időt arra, hogy pihentessük rajta a kezünket!
Mozgásban
Arra is ügyeljünk hogy ne merevedjünk bele egy-egy pózba, hanem folyamatosan mozgassuk egy kicsit a gerincünket, mert így a hátizmaink folyamatos mozgásban maradnak. E mellett ha befejeztünk egy feladatot, álljunk fel az íróasztaltól, menjünk egy kört, nézzünk egy távoli pontot a szemünkkel, mely nem csak a szemünk egészsége miatt fontos, de azért is, mert így kiegyenesedik a gerincünk.
Egészségügyi séta
A nyolc órás ülést szakítsuk meg egy ebéd utáni félórás sétával vagy szervezzünk informális séta-meetinget. Utóbbi mostanában nagyon trendi, hiszen nem csak egészséges, de oldja a feszültséget is a partnerek között. Ha nincs időd sétára, akkor válaszd a lépcsőt, hiszen ez is felér egy kis egészségügyi edzéssel.
Alternatívák székre
Az irodai és általános székeknél sokkal egészségesebb alternatíva a fitneszlabda és a térdelőszék, melyek a gerincet folyamatos tartásra kényszerítik, így ha tehetjük, szerezzünk be egy ilyet az irodába vagy otthonra!
Fotó: Getty Images