1. Fehérjében gazdag
A csontleves gazdag aminosavakban, melyek a fehérjék alkotóelemei. Egy csésze csirkéből készítetett levesben 9 gramm, a marhából készítettben 11 gramm protein van – ráadásul ez állati eredetű, komplex fehérje, ami jobban hasznosul az emberi szervezetben.
2. Javítja a haj, a bőr, a köröm állapotát
A csontokban sok kollagén van, ami a bőr, a csontok, az inak, az ízületek és a porcok egészségének megőrzéséhez elengedhetetlen. Egy tanulmány azt vizsgálta, hogy milyen hatással van a középkorú és idős nők bőrére a kollagén: megállapították, hogy a javuláshoz már három hónapnyi kollagénkúra elegendő volt. A csontleves kollagéntartalma miatt a várandós nőknek is jól jöhet, mert segít a bőr rugalmasságának növelésében.
3. Védi a csontot és az ízületet
Csont- és ízületproblémák esetén a csontleveskúra szinte elengedhetetlen! A levescsontokban lévő kalcium védi az azt elfogyasztó csontjait, erősebbé, ellenállóbbá teszi az idősödő csontokat.
4. Segít az emésztésben
A csontoknak kimagasló a glutamintartalma, ami segíti az emésztést és a gyomor egészségének megőrzését. Sőt, gyomorbetegségek esetén is gyógyító hatású!
5. Elektrolitokat tartalmaz
Az elektrolitok, azaz a testfolyadékban lévő ásványi anyagok kulcsszereplői az egészségünknek, például az idegrendszer, az izmok és a testfolyadék folyamatainak megfelelő működéséhez is hozzájárul. A csontlevesben többek között kalcium, vas, magnézium, foszfor, kálium, réz, mangán és szelén található nagy mennyiségben. Hamenés, hányás esetén például remekül pótolja a csontleves a kiürült elektrolitokat.
6. Alacsony a szénhidrát- és kalóriatartalma
A csontlevesnek igazán alacsony a szénhidrát- és kalóriatartalma, ezért bármilyen diétába belefér, ráadásul mivel folyadék, a napi folyadékbevitelünket is növelhetjük vele, étkezések előtt vagy után pedig segít a teltségérzet elérésében. De akár étkezések között is beiktathatunk egy-egy pohárral, mert proteintartalmának köszönhetően hosszabb időre eltelít!
Forrás: Insider, Fotó: Getty Images