Egy átlagos sneaker általában 12 különböző alapanyag felhasználásával készül, melyek közül sok nagyjából ezer évig ott marad majd a szemétdombokon. Ezzel szemben a német dizájner, Emilie Burfeind Sneature zoknisneakere biológiailag lebomló, és elhasználódás után akár komposztálható is. A különleges zoknisneaker alja gombamicéliumból készült, a lábat körülölelő felület pedig kutyaszőrből, amit Burfeind berlini kutyatartóktól kapott.
A fűző nélküli, extravagáns fazonhoz a kozmetikázás során levágott kutyaszőrből magas minőségű, még a gyapjúnál is jobb hőtartási képességekkel bíró fonalat készítettek, ami egyébként nem precedens nélküli – ez az anyag Chiengora néven ismert már egy ideje.
A kutyaszőr előnye, hogy a kizárólag a bundájukért tartott állatokkal szemben, a háztartásokban élő kutyák levágott és elhullatott szőrzete nem jelent plusz megterhelést a környezetnek. A Sneature cipő 3D kötési technológiával készült, ami nemcsak tovább zöldíti, de kifejezetten ellenállóvá és tartóssá is teszi a dizájnt.
Forrás: Dezeen