Amikor a kültéri dekorációt tervezgeted, nagy figyelmet kell fordítanod arra, hogy a kiválasztott díszítőelemek bírják a szelet, az esőt és a fagyot. A karácsonyi fények mindenképpen kültérre valók legyenek, azok, amiket eredetileg beltérre terveztek, nemcsak tönkremennek, ha víz éri őket, hanem balesetveszélyesek is. Ha gyertyát szeretnél gyújtani, a legjobb kinti használatra is alkalmas lámpásba tenni, és amennyire lehet, védett helyre tenni – ez esetben nem is a nedvesség a fő veszélyforrás, hanem a szél, ami felboríthatja a díszítést, épp ezért legbiztonságosabb LED-gyertyát, -mécsest használni!
A kültéren használható fényforrásokon túl az egyéb díszítőelemekre is gondolni kell: hogy biztos olyanok legyenek, amik ellenállnak a zord időjárásnak, a legjobb olyan kiegészítőkkel dekorálni, amik amúgy is megtalálhatók a természetben: tobozok, ágak, bogyók – ezek garantáltan jól bírják a téli megpróbáltatásokat. Ezeket igazán sokszínűen variálhatod, szalagokkal például a legegyszerűbb cserepes növényeket is karácsonyi ruhába öltöztetheted, majd a kertben, a szépen berendezett teraszon és az ablakpárkányon is elhelyezheted.
A legmutatósabb növények, amiknek a termése is dekoratív:
- Magyal
- Tűztövis
- Madárbirs
- Kínai lilabogyó
Ajándékdobozok kültérre
Amire szükséged lesz:
- Különböző méretű dobozok
- Több méter viaszos vászon (a mennyiséget a dobozok száma és mérete határozza meg)
- Ragasztópisztoly vagy pillanatragasztó és tűzőgép a rögzítéshez
- Színes szalagok
Így készül:
- A dobozokat becsomagoljuk a viaszos vászonba, pont úgy, mintha normál csomagolópapírral dolgoznánk.
- Gondosan rögzítjük a csomagolást erős ragasztóval és tűzőgéppel. (Mielőtt kiteszed a hidegbe a csomagokat, mindenképp várd meg, hogy a ragasztó megszáradjon!)
- Kösd át szorosan színes szalagokkal, a tetejére pedig kerüljön szép nagy masni.
- Helyezd a kertbe vagy a bejárati ajtó elé – ennél karácsonyibb dekorációt nem nagyon dobhatsz össze ilyen egyszerűen!
Karácsonyi nyalóka
Amire szükséged lesz:
- Nyalókánként 2 db „vízi nudli” (nagyobb szupermarketek sportrészlegén vagy sportfelszerelést árusító boltokban biztosan találsz)
- Színes ragasztószalag
- Műanyag rúd
- Ragasztópisztoly
- Olló
- Átlátszó csomagolópapír
- Szalag
Így készül:
- Ragasztópisztollyal összeillesztünk két vízi nudlit, majd szépen körbetekerjük a színes ragasztószalaggal.
- Centiről centire haladva beragasztózzuk a kidekorált nudlit, és szorosan feltekerjük, hogy egy nagy csigát kapjunk – ezzel el is készült a nyalóka!
- A szárát képző műanyag rudat erőteljesen rányomjuk a nyalókára, ahol nyomot hagyott, az ollóval kivájjuk, és miután ragasztót nyomtunk bele, rögzítjük a szárat is.
- Az elkészült nyalókát celofánba csomagoljuk, szép nagy masnit teszünk rá, és kiköltöztetjük a szabadba.
Fotó: Getty Images