Tisztítás egyszerűen
Ahhoz, hogy a maradék viaszt ki tudjuk szedni az üvegből, két opciónk van: vagy forró vízbe tesszük az üveget, és az így felolvadt viaszt kiöntjük, majd kitöröljük a maradékot, vagy lefagyasztjuk az üvegcsét, és egy kés segítségével „kitörjük” az üvegből a jegesre szilárdult viaszt. Utóbbi kevesebb kosszal jár.
Mi legyen a tiszta üveggel?
1. Teamécsestartó
Rakjunk bele teamécsest, és használjuk ezután is gyertyaként!
2. Fogkefetartó
Hosszúkás, színes gyertyaüvegek csodás alternatívái a drága fogkefetartóknak.
3. Rúzstartó
Az öblösebb, nagyobb, akár 2-3 kanócos gyertyaüvegek szuperül jönnek rúzstároláshoz, hiszen nem kell a rúzsokat lefektetni bennük.
4. Hajcsatok és gumik tartója
Hullámcsatok, hajcsatok, hajgumik, szilikongumik, hajékszerek: mindegyik szuperül mutat 1-1 vagy egy nagyobb üvegcsében, ömlesztve.
5. Pohár
Persze ehhez különösen jól kell elmosni az üveget, de gondoljunk csak bele: a gyertyák üvegei gyakran luxushatást keltenek, miért ne ihatnánk is belőlük? Koktélokhoz, alkoholokhoz különösen szuper lehet.
6. Irodai rendszerező
Az íróasztalon gyakran nagy a káosz, jól jönnek a kisebb-nagyobb tartók. A legkisebbekben például gemkapcsokat, a nagyobbakban ceruzákat, ollókat tarthatunk.
7. Aprótartó
Neked is gyakran húzzák a tárcádat az aprópénzek, de ha jattolni kellene a futárnak, persze nincs egy fémpénzed sem?
8. Cukorkatartó
Különösen jó az a gyertyatartó cukorkák, bonbonok, kockacukor tárolására, aminek még teteje is van!
9. Szukkulenskaspó
Apró pozsgások szuperül mutatnak a szép grafikával, izgalmas színnel megáldott, megüresedett tartókban. Akár krétafilccel rajzolhatunk is rá.
10. Fűszerkert
Vegyünk néhány fűszernövénymagot, és élvezzük a műanyag tejfölös dobozoknál sokkal jobb esztétikai élményt nyújtó mini fűszerkertünket!
Forrás: Popsugar