- A reformer pilates rendkívül felkapott mozgásforma lett az utóbbi években.
- Ahelyett, hogy egy vagyont kifizetnénk a pilatesórákért, gyakoroljunk otthon egyszerű eszközök segítségével.
- Mutatjuk, mire lesz szükségünk az otthoni reformer pilatesórákhoz!
Ha te is rabja lettél a reformer pilates varázsának, nem vagy egyedül. Bár maga az edzésforma több mint száz éve létezik, az elmúlt években ismét a figyelem középpontjába került. Az egyik legnagyobb előnye, hogy látványos eredményt érhetünk el vele anélkül, hogy túlzottan megterhelnénk a testünket vagy az elménket.
A reformer pilatesórákon használt pilatesgép különféle rugókkal, pályán csúszó kocsival, kötelekkel és csigákkal van felszerelve. Egy igazán különleges eszköz, amely kiegészíti és segíti a hagyományos pilates matracos gyakorlatait.
A reformer pilates azonban nem olcsó mulatság: az óradíjak egyes stúdiókban meghaladhatják a 7 ezer forintot, egy otthoni gép beszerzése pedig konkrétan egy vagyonba kerül. Ráadásul helyet is kellene találnunk neki. De van egy jó hírünk: nincs szükségünk pilatesgépre ahhoz, hogy reformer pilatesgyakorlatokat végezhessünk otthon.
Reformer pilates otthon – ezekre az eszközökre lesz szükségünk
Betsy Blumenfeld, a Salt pilates-stúdió alapítója a Popsugar magazinnak elmondta, hogy a pilates eredetileg matracos gyakorlatokkal indult, és ma is hatékonyan végezhető pilatesgép nélkül. Ugyanakkor bizonyos kellékekkel új szintre emelhetjük az edzéseket és megteremthetjük a reformer élményt otthon is. Nézzük, mire lesz szükségünk!
1. Gumiszalagok, gumikötelek
A gumiszalagok szuper eszközök, amelyek rengeteg gyakorlathoz használhatók, beleértve a pilatesgyakorlatokat is. „Ezeket a szalagokat a csuklók köré tekerve feszítést adhatunk a mozdulatokhoz, úgy, mint a pilatesgép rugói” – mondja Blumenfeld.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
2. Csúsztató korongok
A csúsztató korongok bármilyen felületen használhatók, és tökéletesen tudják utánozni a pilatesgép csúszó kocsiját. Az egyik legegyszerűbb gyakorlat a plank to pike, azaz a plankből lefelé néző kutyapóz: tegyük a korongokat a lábunk alá, induljunk plank pozícióból, majd emeljük a csípőnket, miközben a korongokkal magunk felé húzzuk a lábunkat. Ez nemcsak a törzs izmait dolgoztatja meg, hanem javítja az egyensúlyérzéket is.
3. Evezőgép
Ha edzőterembe járunk, használjuk bátran az evezőgépet a pilatesgyakorlatokhoz! Legyünk kreatívak: próbáljuk ki a kitöréseket, bicepszgyakorlatokat vagy éppenséggel a csúsztató mozdulatokat, ahol az egyik lábunkkal a mozgatható ülőkét toljuk előre-hátra. Az evezőgép kombinálható más gyakorlatokkal is, így még több izomcsoportot vonhatunk be az edzésbe.
4. Gurulós irodai szék
Nem is hinnénk, de egy egyszerű gurulós szék is pilatesgéppé változhat. Használjuk plank tartáshoz vagy lábgyakorlatokhoz. Tegyük a lábunkat az ülőlapra, és végezzünk csúsztató mozdulatokat, vagy próbáljuk ki a plank to pike gyakorlatot. A szék mobilitása lehetővé teszi, hogy szinte bármilyen pilatesmozdulatot végrehajtsunk.
5. Habhenger
Egy habhengerrel is kiegészíthetjük az otthoni edzést! Próbáljuk ki a plank pózt, ahol a lábunk a hengeren nyugszik, majd végezzünk csípőemelést. Ez a gyakorlat nemcsak a törzset erősíti, de javítja a test stabilitását is. Ezenkívül a hengert használhatjuk nyújtásokhoz és az egyensúlyérzék fejlesztéséhez is.
6. Törölközők
Ha nincsenek speciális eszközeink, egy egyszerű törölköző is megteszi! Csúszós padlón használva szinte bármelyik csúsztató gyakorlatot kivitelezhetjük vele. Helyezzük a törölközőt a padlóra, és végezzünk rajta például csípőemelést vagy térdhúzást. Egy kreatív megoldás, amihez tényleg csak minimális felszerelés kell.
7. Gördeszka
Egy gördeszka is könnyen az otthoni reformer pilates kiegészítője lehet. Használhatjuk álló gyakorlatokhoz, vagy akár a mozgatható kocsi szerepét is betöltheti, például lábemeléseknél vagy kitöréseknél. A deszka használata új kihívást jelenthet az edzésünkben.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
8. Seprűnyél
Egy egyszerű seprűnyéllel is kiegészíthetjük az otthoni edzést. Fogjuk meg vállszélességben, és végezzünk vele kar- és törzsgyakorlatokat. A nyél segít az egyensúly megtartásában, miközben a mélyizmokat is bekapcsolja.
Fotó: Getty Images Forrás: Popsugar