A hideg, szeles hónapok beköszöntével nemcsak a meghitt, téli hangulat tér vissza szívünkbe, de sokunknál előkerül a szélfútta, száraz, fakó és sok esetben hámló arcbőr is, amely könnyen el tudja rontani az őszi és téli hónapok szépségét. Károlyfi Edit, az Avon szépségszakértője az őszi bőrápolás rejtelmeibe avat be most bennünket, elárulva azt is hogyan készíthetjük fel arcbőrünket a hűvös napokra, hogy télen is a legjobb formánkban tündökölhessünk. Arcunkat a hűvös hónapok és a maszkviselés nagy próbatétel elé állíthatják, amelyre elengedhetetlen felkészítenünk bőrünket annak érdekében, hogy télen is megőrizhessük élettel teli ragyogását.
Ne hagyjuk el a tisztítást!
Habár a hűvösebb idő beköszöntével arcbőrünk kevésbé izzad, kevésbé zsírosodik, nem szabad elhanyagolnunk tisztítását. Úgy érezhetjük, a fagyos időben kevesebb por száll a levegőben, kevésbé tömődnek el pórusaink, de a szabad szemmel nem látható mikroszennyeződések a hűvösebb időkben is megtapadnak arcunkon, beleülnek pórusainkba és eltömítik azokat. Télen is elengedhetetlen arcbőrünk alapos tisztítása, amellyel szabad utat engedhetünk krémjeink és szérumjaink értékes összetevőinek, ezzel hatékonyabb felszívódást biztosítva. A szakértő ehhez arctisztító termékeket, zselét, arckrémet ajánl, amely mélyrehatóan tisztítja meg arcunkat sminkünktől és a napközben rárakódott szennyeződésektől, miközben antioxidánskomplexszel segít felvenni a harcot a szabadgyökök ellen, amelyek felgyorsítják bőrünk öregedését.
Olvastad már?
A hámlasztás se maradjon ki!
Mielőtt nekilátnánk arcbőrünk feltöltésének, az előkészületek második lépéseként hámlasszuk arcbőrünket, eltávolítva ezzel bőrünk elhalt hámsejtjeit és megnyitva pórusainkat, hogy még eredményesebb hatást érhessünk el krémjeinkkel, szérumjainkkal. Ha egyszerű és gyors megoldásra vágyunk, töröljük át arcunkat egy bőrszerkezet és -tónus egyenletesítő hámlasztó arctisztító kendővel vagy lappal.
Fotó: Unsplash
Építsünk be szérumokat!
A hűvös, szeles időben fakóvá vált bőrünknek különösen nagy szüksége van a többszintű ápolásra és hidratálásra. A hűvösebb időkben használt gazdagabb hidratálókrémünk mellé építsünk be szérumokat, esszenciákat, arcolajokat a mindennapi bőrápolási rutinunkba, egészítsük ki extra hatóanyagokkal hidratálókrémünk jótékony hatásait, hiszen a gazdag összetevők megerősítik bőrünk természetes védekezőképességét. Az természetes hatóanyagokat tartalmazó, lehetőleg vegán CBD arcszérumok tökéletes választásnak számítanak ebben a szezonban, hiszen a természetben előforduló CBD-olajjal és finomított kendermagolajjal azonnal megnyugtatja az irritált, széltől kipirosodott bőrt, miközben táplálja és hidratálja is a kiszáradt területeket.
Fokozottan figyeljünk szemkörnyékünkre és ajkainkra!
Fordítsunk nagy figyelmet szemkörnyékünk és ajkaink ápolására, hiszen ezek a területek különösen érzékenyek. Arcbőrünk a szemünk körül a legvékonyabb, ráadásul a hűvös szélben gyakrabban előforduló pislogás, hunyorgás és könnyezés miatt nagy terhelésnek van kitéve az őszi és téli időszakban. Szemkörnyékünk ápolására a szakértő lehetőleg kettős hatású feszesítő szemkörnyékápolót ajánl. A hűvös szél szemünk mellett ajkainkat is gyakran próbára teszi, sokan küzdünk ebben az időszakban kiszáradt, kicserepesedett ajkakkal. Érdemes időnként ezt a területet is nagyon gyengéden radírozni, így sokkal könnyebben beszívódnak és hatékonyabban fejtik ki hatásukat a különböző ajakápoló készítmények, amelyek közül egy bombabiztos téli választás egyszerre hidratálja és védőréteget is képez ajkainkon a hideg szél ellen..
Masszírozzuk az arcunkat!
Arcbőrünk és szemkörnyékünk extra ápolását segítheti különböző arcmasszírozók, ásványi rollerek használata, hiszen ezek arcbőrünk felpuhításával és pórusaink megnyitásával hatékonyabbá teszik arcápolóink értékes hatóanyagainak bejuttatását a bőrünkbe. Ha a rózsakvarc arcmasszírozónkat hűtőben tároljuk, hidegterápiával is fokozhatjuk jótékony hatásait, a hűvös kő megnyugtatja és frissebbé varázsolja arcunkat, illetve segít bőrünk mikrokeringésének fokozásában is, így téve ellenállóbbá és üdébbé bőrünk felszínét.