Jó húsz éve még nem gondoltuk, hogy egyszer ide is eljutunk. Azaz, hogy az egészen makacs bőrkeményedésekkel is hatékonyan felvehetjük a harcot az otthonunkban, anélkül, hogy pedikűröshöz kellene mennünk.
Természetesen vannak súlyosabb, vagy már-már extrém esetek, amikor csakis szakértő kezek által tud fellélegezni, felfrissülni a lábunk. De tény, hogy a modern bőrkeményedés-eltávolító készülékek és a hagyományos sarokreszelők egész hadának nagyon komoly konkurenciát jelentenek az egyre népszerűbb, babapuha talpakat ígérő hámlasztó zoknik.
Bőrhámlasztó zokni mánia
Szinte hétről hétre jelennek meg újabb márkák ebben a szektorban, és egyre több szépségbrand egészíti ki kínálatát hámlasztó zoknival. Az interneten olyan széles a kínálat, hogy mindenképp érdemes fejest ugranunk vásárlás előtt az összetevők és a vásárlói vélemények tengerébe, hiszen tényleg nagyon sok eltérő terméket kínál a piac.
Cuki, vagy éppen nagyon elegáns csomagolás? A megjelenésük egészen sokszínű, de a hatásuk gyakorlatilag szinte ugyanaz. Mindegyik hámlasztó zokni kíméletes és kényelmes megoldást kínál arra, hogy visszaállítsuk lábfejünk és talpunk egykori babapuha állapotát.
@engr.mercy.bless bye bye dry skin ✨ #footpeelmask #footmask #fyp
A hámlasztó zoknik csúcsszezonja gyakorlatilag már javában tart, de tény, hogy télen is érdemes lehet bevetni (de ne essünk túlzásba, kell pár hónap pihenés), ha úgy látjuk, hogy a bőrkeményedéseink állapota megkívánja ezt. Fontos ugyanakkor számolnunk azzal, hogy terméktől függően a fontos alkalmak előtt egy-két héttel kell alkalmaznunk.
A bőrhámlasztó lábszérumok hatóideje után napokig, vagy akár egy hétnél is hosszabban tartó hámlási időszakkal kell számolnunk (talán meg sem kellene említenünk, hogy ilyenkor szerencsésebb és esztétikusabb is zárt cipővel közlekedünk a nagyközönség előtt).
De lássuk, hogyan is hozhatjuk ki a legtöbbet egy hámlasztó zokniból!
A legfontosabb tippek a hámlasztó zoknik használatához
1. Le a körömlakkal!
Amennyiben sima körömlakkot viselünk, számoljunk azzal, hogy a legtöbb hámlasztó zokni kikezdi a körömlakkokat. Előtte le is moshatjuk, de persze, ha nem zavar bennünket a kopottas látvány, elég a hámlás utáni időszakban lemosnunk és új, friss réteg körömlakkot felvinnünk.
2. Lábáztatás
Érdemes a lábunkat a kezelés előtt beáztatni, felpuhítani a bőrt. Igaz ez az alkalmazás utáni időszakra is, amikor a bőrünk már hámlik. Sokat hozzátesz a hámlási folyamatok gyorsaságához.
3. Ne siessük el!
Tartsuk be a csomagoláson lévő használati utasítást. Minden formula más, így nem véletlenül szerepel minden terméken más-más javasolt alkalmazási idő. Ne izegjünk-mozogjunk a hámlasztó zokni felhúzása után, és olyankor húzzuk fel, amikor valóban belefér ez a művelet az időnkbe.
4. Türelem
A hámlasztó zoknik bevetése után is fontos a türelem, akár négy-hét napba is beletelhet, míg elkezd hámlani a bőr. Van, akinél még többe is. A lényeg, hogy kitartóan áztassuk mindennap egy kicsit, és semmiképp se húzogassuk, nyúzzuk a hámló bőrfelszínt. Várjuk meg, míg magától zajlik le a folyamat.
5. Tabuk
Ne használjunk testápolót vagy más olajalapú hidratálót a lábfejünkre ilyenkor, hiszen a formulájukban lévő olaj befolyásolhatja a láb hámlási folyamatát. Helyettük használjunk inkább vízbázisú termékeket.
6. Hidratáló maszkok
Ha már előbukkant a selymesen puha bababőrünk a hámlasztó zokni alkalmazása után, érdemes támogatni a bőr hidratáltságát, hogy ne térjenek olyan hamar vissza a bőrkeményedések. A nyitott nyári papucsokban, szandálokban sokkal inkább ki van téve a lábfejünk bőre a környezeti hatásoknak. Ellensúlyozzuk mindezt hidratáló, lábápoló maszkokkal.
Fotó: Getty Images