- A fényvédő stift könnyű és kényelmes lehetőséget kínálnak a fényvédelemhez.
- A termék alkalmazása nagyobb fényvédelmet eredményezhet a szem körül.
- A fényvédő stiftet egyenletesen, több rétegben kell felhordani a bőrre.
Könnyű, praktikus, tiszta és kellemes viselet: a fényvédő stift manapság az egyik legkeresettebb kozmetikum, ami egyre többek kézitáskájának lett kötelező eleme.
A fényvédő stift kapcsán az egyik legnagyobb pozitívum, hogy a termék „érintésmentes”, vagyis használat során nem kell érintkezni a kozmetikummal. Utazzunk a tömegközlekedésen, legyen homokos a tenyerünk, használata nem okoz gondot, se előtte, se utána nem szükséges a kézmosás.
A fényvédő stift az arc fényvédelme kapcsán visszatérő egyik leggyakoribb problémára, a szem érzékenységére is megoldást nyújt. Sokan küzdenek olyan kellemetlen tünetekkel, mint a szem csípése, viszketése, vagy az erőteljes könnyezés. Aki érintett, adjon esélyt a fényvédő stiftnek, amely kialakításánál és halmazállapotánál fogva nemcsak a felhordást könnyíti meg, de a termék szembe kerülését is.
További érvek a fényvédő stift mellett
- A fényvédő stift könnyű állagú, pattanásos bőrön is jól működik.
- A fényvédő stift mellett szól, hogy smink alatt és sminkelt arcon is bevethető.
- Mivel a fényvédő stift szilárd halmazállapotú, ezért repülőgépen is „utazhat”.
- Elfér a kéztáskában: nem maszatol, nem folyik ki.
Így használd megfelelően a fényvédő stiftet!
A fényvédő stift akkor tud helytállni a bőr védelmében, ha azt megfelelően használjuk. Kutatások igazolják, hogy a stift használata közben sokan megfeledkeznek a precizitásról, a fényvédőből nem kerül mindenhova. Különösen a szemhéj régiója marad védelem nélkül, holott pont ez az a terület, amely a napsugárzás miatt hajlamos az idő előtti öregedésre.
Fontos, hogy a fényvédő stifttel egyenletesen dolgozzunk, ugyanazon a területen többször is át kell menni a megfelelő védelem érdekében. Az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia szakértői szerint a fényvédő stifttel legalább négy alkalommal kell bekenni ugyanazt a területet. Fényvédelem esetén nem érdemes csínján bánni a mennyiséggel, az ajánlott fényvédőmennyiség 2 mg/négyzetcentiméter, ami körülbelül negyed teáskanálnyi mennyiségnek felel meg.
Fotó: Getty Images Forrás: Tiege