Bár vannak a divatban örök érvényű szabályok, vissza-visszatérő trendek, de az is fontos, hogy ahogy telik az idő, ne ragadjunk le túlságosan egy-egy korszak jellegzetes megjelenésénél. Természetesen minden öltözékünk rejthet utalásokat kedvenc időszakunkra, nem szerencsés lecövekelni mondjuk kizárólag a ’70-es, ’80-as évek divatjánál. Ugyanígy fontos az is, hogy mi magunk is változzunk és fejlődjünk, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy ami patika módon állt rajtunk 35 évesen, ugyanezt a hatást fogja kiváltani akkor is, ha 45 évesen vesszük fel. Miranda Holder, a celebek stílustanácsadója összeszedett pár dolgot, amire figyelni kell, ha nem akarunk öregebbnek tűnni a korunknál.
1. Viseljünk hozzánk illő színeket!
Bármennyire is hihetetlennek tűnik, az egyik legalapvetőbb hiba, ha nem a bőrtónusunknak, haj- és szemszínünknek megfelelő színeket viselünk, ez ugyanis éveket öregíthet rajtunk. Ha nem megfelelő a színhatás, a világ legdrágább cuccait is magunkra ölthetjük, mégsem lesz oké a megjelenésünk. Nem csak a nem megfelelő színek, de az sem segít a helyzeten, ha csak egy színbe, mondjuk feketébe öltözünk mindig tetőtől talpig. A megfelelő színvilágú öltözet fokozni tudja az ember belülről jövő ragyogását, míg egy rossz szín sápadtnak, élettelennek mutathat, kiemelheti a ráncokat, szemünk elveszti fényét és bőrhibák is látványosabbak lehetnek.
2. Formátlan ruhák, formátlan test
Tudjuk, hogy a nagy, lebernyegszerű ruhák bizonyos esetekben tudnak kényelmesek lenni, de nem attól fogunk jól kinézni, hogy lóg rajtunk valami. Mindenki érezheti úgy, hogy vannak a testén olyan részek, amelyeket nem szeretne kiemelni, de ez nem azt jelenti, hogy mindent óriás lepelnek kell borítania, mert attól leginkább csak egy zsáknak fogunk kinézni. A lényeg, hogy megfelelőek legyenek a testarányok, és hogy találjuk meg magunkon a kiemelendő részeket, amiket szeretünk. Szóval mindenki keresse meg a csípőjét, egyensúlyozza ki a felső- és alsótestét, nem árt a boka és csukló (a legvékonyabb részeink) kiemelése és máris letagadhatunk pár évet.
Nem attól fogunk jól kinézni, ha lóg rajtunk a ruha
3. Nem megfelelő fehérnemű
A megfelelő méretű és stílusú fehérnemű beszerzése kulcskérdés, bármennyire is furcsának tűnhet ez elsőre. Alapvetően a külvilág nem látja, mi van rajtunk a ruha alatt, de ettől függetlenül mi magunk érezzük, hogy mi van a ruha alatt, és ez nagyban meghatározza a komfortérzetünket. Az állig felpeckelt mellek, a szakadt, kicsit már rojtos bugyik, és az állandó, kényelem miatt hordott ősöreg melltartó saját magunk számára is hervasztó lehet a látványt tekintve, és meghatározza a tartásunkat is. A fehérnemű olyan titkos összetevője a jó kisugárzásnak, amire érdemes költeni. Mindannyian ezt látjuk magunkból először az öltözködés során, és nem árt, ha valamennyire bejövünk magunknak is, és nem költözünk bele a Bridget Jones által is emlegetett „nagyibugyi” életérzésbe 30 évesen.

Egy kényelmes, szexi fehérnemű az egész kisugárzásunkat jobbá teheti
4. Lejárt haj és smink
A smink és hajviseletek kapcsán is áll, amit a színekről mondtunk az első pontban. Ehhez jön hozzá, hogy bár lehet, hogy van egy kedvenc hajstílusunk, amit imádtunk a ’90-es években, de néha érdemes újra szétnézni és inspirálódni, hogy az új stílusok közül mik jönnek be. Mint általános szabály elmondhatjuk, hogy a lágyabb formára vágott, lépcsős, vagy rétegezett hajstílusok jobban keretezik az arcot, így nem lehet velük mellélőni. A sminkkel kapcsolatban is alaptörvény, hogy a természetes arcfestés jobbat tesz a megjelenésnek. A kor előrehaladtával érdemes kerülni a rikító színeket és a gyöngyház fényű szemfestékeket, highlightereket, mivel azok csak kiemelik a ráncokat és a bőrhibákat. A rúzsok színének kiválasztásánál különösen igaz a „kevesebb néha több”-alapelv!
5. Túl „matchy-matchy” megjelenés
Nem attól leszünk feltétlenül divatosak, ha a táskánk összeillik a cipőnkkel és a fülbevalónkkal és a karkötőnkkel egyszerre. Ha kockás blézert választunk, nem kell hozzá kockás nadrágot és kockás szárú napszemüveget keresni. Jó ideje úgy gondolják a szakértők, hogy az ilyen „túl koordinált” megjelenés nem elég laza. Mostanában sikkes, ha a dolgok kicsit kevésbé illenek össze, vagy kevésbé egyértelműen illenek össze. Ha az előbbi példánál maradva felveszünk egy skót kockás, piros-zöld blézert, nem az a lényeg, hogy a nadrág is piros-zöld skót kockás legyen, hanem hogy mondjuk a piros és a zöld szín jelenjen meg a szettünkben valamilyen formában. A „matchy-matchy” dolgokat hagyjuk meg Erzsébet királynőnek!

Erzsébet királynő a „matchy-matchy” öltözködés nagy rajongója volt
Forrás: dailymail.co.uk
Fotó: Getty Images