Így működik a mosható vécépapír
Sokak már a mosható zsebkendő és újrahasználható egészségügyi betét gondolatától is elborzadnak, pedig ez nem minden: már vécépapírból is készült mosható, többször bevethető változat! Így néz ki és így kell használni!
Szép számmal akadnak azonban olyanok, akiket lázba hoz a mosható vécépapír használatának és újrahasználatának gondolata, hiszen környezettudatosság szempontjából igazán nagy előrelépés lenne, ha minél többen megbarátkoznának ezzel a gondolattal, és moshatóra cserélnék a hagyományos vécépapírt.
A fürdőszoba az a hely a lakásban, ahol szinte észrevétlenül termelünk rengeteg szemetet: habfürdős-samponos flakonok, tisztasági és egészségügyi betétek, nedves törlőkendők, fülpálcikák, fogkrémes tubusok, mosószeres és öblítős palackok, de maga a vécépapír is ide sorolható!
Ma már egyre több olyan zöld alternatíva áll rendelkezésre, amellyel jelentősen csökkenthetjük a szemetelést: ezek egyike a mosható vécépapír, ami olyan puha és jó nedvszívó képességű anyagból készül, ami jól bírja a gyakori mosást-szárítást.
Így lesz puha és illatos a törölköző, pont mint a hotelekben!
Néhány használatot és mosást követően az újonnan pihe-puha és erős nedvszívó hatású törölköző nálad is smirgliszerűvé válik?
Hogy működik?
A mosható vécépapír megálmodóit az újrahasználható pelenkák és betétek inspirálták, működési elvük ugyanis a megszólalásig hasonlít: használat után össze kell gyűjteni egy jól záródó és vízhatlan tárolóba, majd a mosás és szárítás után ismét készen állnak arra, hogy használatba vegyék azokat.
Akik áttérnek ennek a használatára, rengeteg fát mentenek meg a kivágástól és a vécépapír fehérítéséhez használt vegyi anyagoktól is megkímélik az élővizeket. Ennek nincs nejloncsomagolása, és elég csak egyszer beszerezni, amivel az áruszállítás miatti légszennyezés is csökkenthető.
View this post on Instagram
Így csináld, ha kipróbálnád
A világhálón (leginkább külföldi oldalakon) több olyan fórumra is bukkanhatunk, ahol a gyakorlott mosható vécépapír-felhasználók osztják meg a tapasztalataikat egymással és a kíváncsiskodókkal.
- Akad köztük olyan, aki csak pisilés után használja a textil vécépapírt.
- Akik bátrabbak, és a nagy dolog után is újrahasználható vécépapírért nyúlnak, mindenképp azt javasolják, hogy két külön zsákban vagy tárolóban gyűjtsük az elhasznált és mosásra váró darabokat.
- Kiemelik azt is, hogy a textildarabokat érdemes egy rövid időre beáztatni a gépi mosás előtt, a fertőtlenítésükhöz pedig a legjobb ecetet, teafaolajat és/vagy levendulaolajat használni.
- A mosható vécépapírt külön kell mosni a ruháktól, és mindig teljesen meg kell szárítani, mielőtt bekészítenénk a mellékhelyiségbe.
Fotó: Getty Images
Ezt láttad már?
Ezért nem tűnik sosem makulátlannak a fürdőszobád
A takarítási rutinod rendszeres és következetes. A legjobb takarítószereket vásárolod a foltok és lerakódások ellen, de a fürdőd mégsem ragyog: ez a cikk neked szól.