Megtörtént a baj, ott virít a vörös (fekete, sárga, lila) körömlakkfolt a kedvenc felsőnkön vagy nadrágunkon. Patric Richardson, aki szakértője a finom kelmékből való folteltávolításnak, elárulta, hogyan fogjunk hozzá a makacs, ám nem kivehetetlen körömlakkfolt kiszedésének.
Mi kell hozzá?
- körömlakklemosó
- pamut vattagolyó
- papírtörlő
- folteltávolító
- kefe
- mosószappan
Hogyan álljunk neki?
Ami a körömről lemossa a körömlakkot, az a ruhából is kiszedi. „Teljesen mindegy, hol van a körömlakk, a körömlakklemosó egy oldószer, ami bárhol lebontja a lakkot” – mondta Richardson. Azt azonban jó, ha tudjuk, hogy a friss foltot könnyebb eltávolítani, így a leghatásosabb, ha nem várjuk meg, míg megszárad. Ilyenkor ugyanis egy kis plusz munkára lehet szükség, hogy megtisztítsuk a ruhát.
A textil miatt nem kell aggódnunk, a körömlakklemosó a legtöbb anyagot nem károsítja. Viszont ha acetát található az anyagban – mint például az 1960-as évekből származó partiruhákon, flittereken például – akkor nem tudjuk körömlakklemosóval eltávolítani a foltot.
- Teszteljük egy kevésbé látható ponton azért a biztonság kedvéért a ruha anyagát, valóban biztonságos-e a körömlakklemosó használata.
- Ha igen, alkalmazzuk a körömlakkfolton. A lényeg, hogy a ruha maga száraz legyen, amikor a folteltávolítást végezzük. Tegyünk egy papírtörlőt vagy vattakorongot a folt alá, hogy ne vigyük át a textil másik oldalára a szennyeződést, ahogy kiáztatjuk a körömlakklemosóval.
- Ha kijött a körömlakkfolt, öblítsük át a ruhát alaposan, és nézzük meg, valóban eltűnt-e a körömlakkfolt. Ha nem, szárítsuk meg a ruhát és ismételjük meg a körömlakklemosós áztatást.
- Mossuk ki a ruhát, ahogy szoktuk, ha sikerült a folteltávolítás.
Forrás: Apartment Therapy Fotó: Unsplash