Elhúzódó depresszióban szenvedő felnőttekkel végeztek kutatást a Baltimore-i Johns Hopkins Egyetem Orvostudományi Karának Pszichedelikus és Tudatkutatási Központjának kutatói. A kutatás során a páciensek két dózis pszilocibint kaptak, amit a szakemberek támogató pszichoterápiával egészítettek ki.
A kutatók szerint a páciensek többségénél stabil és tartós javulást eredményezett az innovatív terápiás módszer. 12 hónap után azt találták, hogy a vizsgálatban részt vevők mintegy háromnegyede reagált valamiképpen az antidepresszánsra, és a résztvevők több mint fele kifejezetten a depresszió remissziós szakaszába került ez idő alatt.
„A pszilocibin nemcsak jelentős és azonnali hatásokat fejt ki, hanem hosszú ideig is tart, ami arra utal, hogy idővel egyedülállóan hasznos új kezelési módszerré válhat a depresszió kezelésében – mondta Roland Griffiths PhD, a tanulmány kutatója és a központ alapító igazgatója. – A hagyományos antidepresszánsokhoz képest, amelyeket hosszú ideig kell szedni, a pszilocibin egy vagy két kezeléssel tartósan enyhítheti a depresszió tüneteit.”
A kutatók azt is hangsúlyozzák, hogy az általuk tapasztalt eredmények kutatási környezetben, sok felkészülés után, szakemberek támogatása mellett születtek, így semmiképpen nem szabad otthon, egyénileg próbálkozni a varázsgombákkal.
Forrás:WebMD Fotó: Unsplash