Ez a legjobb pénzügyi tanács az életünk minden évtizedére

2024. szeptember 03.
Alaposan gondoljuk át jövőbeli pénzügyeinket, hiszen nem leszünk mindig fiatalok, fittek és aktívak.
pénzügyi tanács
  • Minden életkorban mások a prioritásaink, így érdemes ezek szerint alakítanunk a pénzügyeinket is.
  • A pénzügy egy folyamatosan változó terület.
  • Íme a legjobb pénzügyi tanácsok az életünk minden évtizedére.

Mondhatjuk, hogy pénzügyeink egy egész életen át tartó tanulási folyamatnak számítanak. Ahogy öregszünk, financiális szükségleteink elkerülhetetlenül változnak, és összetettebbé válhatnak. Fogadjuk meg a pénzügyi tanácsadók javaslatait, hogy életünk minden évtizedében gazdaságosak legyünk.

A legjobb pénzügyi tanácsok az életünk minden évtizedére:

20-as évek

„Amint lehet, kezdd el megtervezni a költségvetésedet, a megtakarításaidat és a befektetéseidet” – mondta Bola Sokunbi, a Clever Girl Finance alapítója a HuffPostnak. A szakértő szerint az a legegyszerűbb, ha nyugdíj-előtakarékossági számlát nyitunk, és minden hónapban utalunk rá pénzt.

Érdemes átgondolni a céljainkat és prioritásainkat is. „A húszas éveinkben érdemes előnyben részesíteni az utazásokat, a koncerteket, a lánybúcsúkat vagy a barátokkal való ünneplést – döntsd el, mi jelenti számodra a legtöbbet” – mondta Jack Howard, az Ally Financial pénzügyi wellness részlegének vezetője.

30-as évek

A 30-as éveinkben már valószínűleg tudatosabbak vagyunk, úgyhogy eljött az ideje, hogy válasszunk egy személyes pénzügyi tanácsadót.

„Nem számít, mennyit keresel, milyen munkád van, hogy egyedülálló vagy, vagy családod van. Mindenki megérdemli a pénzügyi tanácsokat, ezért kulcsfontosságú, hogy legyen egy tanácsadód, aki a személyes körülményeidnek megfelelő tippeket tud adni” – mondta Brian Steiner, a Life Happens életbiztosítási és pénzügyi cég ügyvezető igazgatója.

Tájékozódjunk a befektetési lehetőségekkel kapcsolatban, és próbáljuk meg kerülni az adósságokat. Legyen annyi megtakarításunk, ami szükség esetén legalább néhány hónapig kitart. „Összpontosíts bevételeid növelésére álláskereséssel, előléptetésekkel és plusz bevételszerzéssel” – tanácsolta Jannese Torres pénzügyi podcaster. Ebben az időszakban érdemes lakást vásárolni, törleszteni a diákhitel-tartozást és növelni a befektetéseinket.

40-es évek

Amennyiben még nem rendelkezünk életbiztosítással, akkor itt a tökéletes alkalom megkötni a megfelelő szerződést, hiszen a negyvenes éveinkben már előfordulhat, hogy a családunknak szüksége lenne erre a fajta védelemre. Érdemes átgondolunk azt is, ki gondoskodjon rólunk idős korunkban, és tegyünk félre egy kis pénzt, hogy a családunk később fizetni tudja az ezekkel járó költségeket.

50-es évek

Az 50-es éveink alatt kezdjük el elképzelni, milyennek szeretnénk látni a nyugdíjas éveinket. Ha be akarjuk utazni a világot, szeretnénk hódolni valamilyen hobbinak, esetleg lakást vennénk az unokáinknak, akkor eljött ideje, hogy eszerint kezeljük a megtakarításainkat is. Például, ha a gyerekeink már felnőttek és nincs szükségünk annyi helyre, akkor akár kisebb otthonba is költözhetünk, a meglévő ingatlant pedig el- vagy kiadhatjuk.

60-as évek

A hatvanas éveinkben tüzetesen vizsgáljuk át kiadásainkat, hogy növelni tudjuk  a vagyonunkat. Kerüljük a túlköltekezést és tervezzük meg, honnan szerzünk bevételt nyugdíjas korunkban. Győződjünk meg arról, hogy ez az összeg fedezi majd a szükségleteinket és kiadásainkat, például az utazásokat, felújításokat és váratlan eseményeket.

70-es évek

„A hetvenes éveink a kiadások kezeléséről szólnak és arról, hogy rendelkezz végrendelettel, megőrizd egészségedet és élvezd az aranyéveidet” – mondta Bola Sokunbi. Gondoljuk át, mik a céljaink életünknek ebben a szakaszában, és hogyan szeretnénk eltölteni a nyugdíjas éveinket.

Most már szabadon gazdálkodhatunk az időnkkel és a pénzünkkel, de azért határozzunk meg egy korlátot, amin nem lépünk át a kiadásainkat illetően, hogy ne éljük fel minden vagyonunkat.

80-as évek

Az idősek gyakran válnak pénzügyi csalások célpontjává, így a 80-as éveink alatt érdemes fokozottan ügyelni arra, hogy hová kerül a pénzünk. Gondoljunk az örökségre, amit a családunkra hagyunk és bizonyosodjunk meg arról, hogy minden a végakaratunk szerint történik majd, és a szívünkhöz közel álló embereken is segítünk a halálunk után.

Forrás: HuffPost, Fotó: Getty Images